Piątek, 3 lutego 2023

Kto oferuje najlepsze kredyty dla rolników?

2022-11-16 09:35:07 (ost. akt: 2022-11-16 09:41:04) Artykuł sponsorowany

Podziel się:

Rolnicy decydują się na kredyty z różnych powodów. Pieniądze mogą być potrzebne np. na powiększenie areału, modernizację gospodarstwa czy zakup nawozów. Niezależnie od przyczyn, osoby zajmujące się prowadzeniem działalności rolniczej równie często co inni przedsiębiorcy potrzebują korzystnej pożyczki. Dowiedz się, gdzie znajdziesz najlepszą ofertę kredytową dla działających w tym sektorze.

Jakie są rodzaje kredytów dla rolników?


Kredyty dla rolników są przeznaczone dla konkretnej grupy zawodowej. Na ogół są one udzielane na konkretny cel. Finansowanie może wspierać rozwój działalności rolniczej, wznoszenie budynków gospodarczych czy zakup wyposażenia. Ostateczne warunki zobowiązania zależą w głównej mierze od propozycji banku i rodzaju podpisywanej umowy.

Wśród ofert banków wyróżnia się m.in. kredyty:

● gotówkowe — zaciągane na dowolnie wybrany cel;
● preferencyjne — umożliwiają zdobycie dopłat do oprocentowania od Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR). Są udzielane młodym rolnikom, na zakup maszyn, jako kredyt inwestycyjny lub klęskowy;
● hipoteczne — przeznaczone na zakup ziemi, na budowę domu, jego modernizację czy remont, o ile budynek stanowi element gospodarstwa rolnego;
● w formie kredytu obrotowego w rachunku bieżącym i kredytowym, karty kredytowej czy kredytu nawozowego.

Jak można zauważyć, oferta banków jest bardzo zróżnicowana. Dzięki temu rolnicy mogą bez problemu znaleźć najlepsze kredyty gotówkowe, inwestycyjne czy hipoteczne – dostosowane do bieżących wymagań ich działalności.

Co warto wiedzieć o kredycie dla rolnika?


Kredyty dla rolników udzielane są na podobnej zasadzie jak inne zobowiązania finansowe. Do uzyskania pieniędzy są niezbędne przede wszystkim odpowiednia zdolność do terminowej spłaty pożyczki i dobra historia w Biurze Informacji Kredytowej (BIK).

Banki zwracają również uwagę na sytuację prawną samego gospodarstwa. Utrudniony dostęp do finansowania mogą mieć np. firmy, które nie mają własnych gruntów, a zajmują się uprawą terenów wziętych w dzierżawę lub osoby nierozliczone z dotacji europejskich.


Jakie banki oferują kredyty dla rolników?


Atrakcyjne kredyty dla rolników można znaleźć zarówno w małych bankach spółdzielczych, jak i w dużych instytucjach. Ważne, by brana pod uwagę oferta pożyczki uwzględniała specyficzne cechy branży — np. ryzyko związane z uzależnieniem wysokości dochodów od warunków pogodowych czy sezonowość zysków.

Obecnie korzystne finansowanie dla rolników oferują m.in.:

● Bank Polskie Spółdzielczości S.A.;
● Bank Pekao S.A.;
● Bank BGŻ BNP Paribas S.A.;
● Bank Credit Agricole;
● Santander Bank;
● Alior Bank;
● Bank Ochrony Środowiska S.A.

W poszukiwaniu opłacalnej oferty z pewnością pomoże porównywarka kredytów. Dzięki temu narzędziu można w łatwy sposób zestawić propozycje od różnych banków. Po wypełnieniu krótkiego formularza uzyskasz kilkanaście atrakcyjnych wariantów finansowania i możesz wybrać ten, który najbardziej odpowiada aktualnym potrzebom Twojego gospodarstwa.


Polub nas na Facebooku:

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB