Czwartek, 7 grudnia 2023

Podsumowanie konkursu AGROLIGA 2022 w województwie warmińsko-mazurskim

2022-09-09 10:56:59 (ost. akt: 2022-09-09 10:56:46)

Autor zdjęcia: WMODR

Podziel się:

Gospodarstwo Państwa Marzeny i Jacka Szulwic z miejscowości Groszki powiecie działdowskim oraz Piekarnia-Cukiernia Marek Szabelski z miejscowości Piecki w powiecie mrągowskim to zwycięscy tegorocznej edycji prestiżowego konkursu AgroLiga w województwie warmińsko-mazurskim.

Tegoroczne eliminacje konkursu AgroLiga 2022 rozstrzygane są na dwóch szczeblach – wojewódzkim i krajowym.

Wojewódzki etap konkursu organizowany był przez Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Olsztynie w ramach operacji „Konkurs Argoliga 2022/23 – etap wojewódzki III Edycja”, w której liderem jest Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie we współpracy z Mazowieckim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego w Warszawie, Warmińsko-Mazurskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego w Olsztynie, Kujawsko-Pomorskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego w Minikowie, Lubelskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego w Końskowoli, w partnerstwie z Lubelską Izbą Rolniczą oraz ze Stowarzyszeniem Lokalna Grupa Działania „Brama na Podlasie”, natomiast etap krajowy przez Redakcję Audycji Programu 1 TVP i Stowarzyszenie AgroBiznesKlub pod Honorowym Patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Prezesów: TVP S.A., ARiMR, KOWR i KRUS.

Tegoroczne podsumowanie wojewódzkiego etapu konkursu AgroLiga odbyło się 3 września podczas XXVIII Targów rolniczych „Wszystko dla rolnictwa” oraz Warmińsko-Mazurskiej Wystawy Zwierząt Hodowlanych w Gryźlinach.


Podczas uroczystego finału organizowanego przez Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Olsztynie zaprezentowano laureatów tegorocznego konkursu Agroliga 2022 ukazując najlepsze wzorce, dobre praktyki oraz innowacyjne rozwiązania laureatów. Przy wyborze Mistrza i Wicemistrza Wojewódzkiego w obu kategoriach komisja powołana przez Dyrektora Warmińsko-Mazurskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Olsztynie Pana Damiana Godzińskiego brała również pod uwagę: bezpieczeństwo pracy oraz estetykę obejścia i otoczenia gospodarstwa lub firmy.

Na podstawie przeprowadzonych wizytacji w gospodarstwach i firmach oraz dostępnej dokumentacji i rozeznania komisja konkursowa „AgroLiga 2022” podjęła decyzję o przyznaniu następujących miejsc:
Kategoria ROLNIK
Mistrz - Jacek i Marzena Szulwic, Groszki, powiat działdowski
V-ce Mistrz - Zbigniew Rećko, Boćwinka, powiat giżycki

Laureaci konkursu
Marzena i Adam Borkowscy, Pistki, powiat ełcki
Andrzej Gacioch, Tuszewo, powiat iławski
Wiesław Rutkowski, Kocioł Duży, powiat piski
Andrzej Waszczyszyn, Lechowo, powiat braniewski
Wiesław Zieliński, Rydzówka, powiat węgorzewski

Kategoria FIRMA
Mistrz Piekarnia-Cukiernia Marek Szabelski, Piecki, powiat mrągowski
V-ce Mistrz Sarna Spółka z o.o., Sarna, powiat ostródzki

Laureat konkursu
Browar Mikołajki, Stare Sady, powiat mrągowski

Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Olsztynie składa gratulacje i wyrazy uznania dla laureatów oraz mistrzów i wicemistrzów konkursu Agroliga z województwa warmińsko-mazurskiego oraz życzy dalszych sukcesów, satysfakcji oraz mobilizacji do dalszej pracy.

Mistrzowie warmińsko-mazurskiej edycji konkursu Agroliga w kategorii Rolnik i Firma zmierzą się ze zwycięzcami z innych województw na szczeblu krajowym. Wyniki poznamy w przyszłym roku. Wszystkim życzymy powodzenia i cierpliwości w oczekiwaniu na zwycięzcę krajowego.

Konkurs AgroLiga 2022/23 – etap wojewódzki III Edycja, finansowany jest z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.

Agnieszka Wiśniewska
WMODR z siedzibą w Olsztynie

Polub nas na Facebooku:

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB