Sobota, 20 sierpnia 2022

Krokodyle na ratunek mieszkańcom sterroryzowanym przez dziki

2021-12-06 10:04:15 (ost. akt: 2021-12-06 10:09:14)

Autor zdjęcia: Pixabay

Podziel się:

Na bardzo nietypowy pomysł wsparcia walki z dzikami wpadli dębiccy radni – chcieliby sprowadzenia do okolicznych lasów wilków, niedźwiedzi oraz... krokodyli, czyli naturalnych wrogów dzików, które dają się wyjątkowo we znaki mieszkańcom.

Mieszkańcy Dębicy (woj. podkarpackie) narzekają na nieustanne perypetie z dzikami, które podchodzą zbyt blisko posesji okolicznych mieszkańców i - jak przystało na dziki – ryją teren, niszczą roślinność i straszą swoją nadmierną obecnością ludzi.

Radni od długiego czasu starają się rozwiązać problem, ale bezskutecznie. Ostatnio wpadli na pewien nietypowy pomysł. Chcieliby sprowadzania wrogów dzików: niedźwiedzi, wilków oraz krokodyli. W tej sprawie złożono nawet wniosek formalny, co niektórych zdziwiło.

Jeśli my mamy problem z dzikami, a jeszcze przyjdą niedźwiedzie, wilki i krokodyle, to my nie wyjdziemy z domu — irytował się Stanisław Oleksy, przewodniczący rady jednego z dębickich osiedli.

Sprawa wniosku o krokodyle w poddębickich lasach bardzo szybko została wyjaśniona.

Widząc bezskuteczność dotychczasowych działań, zdecydowaliśmy się na taki absurdalny z pozoru wniosek, aby zwrócić uwagę na rangę problemu — wytłumaczył wiceszef dębickiej rady miasta Szczepan Mroczek.

mch

Polub nas na Facebooku:

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB