Niedziela, 26 maja 2024

Burmistrz Nidzicy podziękował rolnikom

2021-09-06 15:00:00 (ost. akt: 2021-09-06 14:52:47)
Wielu mieszkańców Nidzicy uczestniczyło w obchodach Święta Plonów

Wielu mieszkańców Nidzicy uczestniczyło w obchodach Święta Plonów

Autor zdjęcia: Halina Rozalska

Podziel się:

4 września nad jeziorkiem miejskim w Nidzicy obchodziliśmy tradycyjne święto poświęcone przede wszystkim rolnikom. Dziękowano im za trud, ciężką codzienną pracę. Tradycyjnie świętowanie zaczęło się od odprawienia mszy świętej.

Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą. Homilię wygłosił ks. Krzysztof Kuleszo. Burmistrz Jacek Kosmala podziękował za odprawienie mszy świętej.

Starostowie dożynek Małgorzata i Lech Kardasińscy przekazali burmistrzowi bochen chleba.

— Panie burmistrzu, proszę przyjąć ten dorodny bochen chleba - symbol tegorocznych plonów i trudnej pracy rolników. Z bożą pomocą dziel go sprawiedliwie wśród mieszkańców naszej gminy. Niech się darzy naszej gminie Nidzica, niech się darzy nidzickiej ziemi — mówił Lech Kardasiński.

— Obiecuję, że będę dzielił ten chleb równo, sprawiedliwie tak, aby żadnemu mieszkańcowi nie zabrakło jedzenia — mówił burmistrz.

Nidziccy pszczelarze przekazali na ręce burmistrza miód. Życzyli, aby nasza kraina stała się mlekiem i miodem płynąca.


Głos zabrał burmistrz Jacek Kosmala

— Rolnicy teraz mają bardzo dobry sprzęt, wiele w rolnictwie się zmieniło, jest bardzo nowoczesne ale nie zmieniła się tradycja, przywiązanie do ziemi, poświęcenie się swojej pracy. Chcę podziękować rolnikom za to, że mają siłę, że chcą codziennie rano wstawać i iść do ciężkiej pracy i nie poddają się. Nie jest im łatwo. My wszyscy mieszkańcy dziękujemy wam za to, co robicie dla nas, za to, że mamy codziennie chleb, że możemy siąść do stołu , na którym niczego nie brakuje — mówił burmistrz Jacek Kosmala.

Głos zabrali również m.in. przedstawiciel wojewody, senator Lidia Staroń, marszałek Sylwia Jaskulska.

Życzenia rolnikom złożył również starosta Marcin Paliński.
Halina Rozalska

— Za dar waszych rąk i owoce waszej pracy, jakże trudnej i mozolnej, składam słowa najwyższego uznania, Dziękuję za trud i poświęcenie, dziękuję za wytrwałość , ale i odpowiedzialność. W imieniu własnym, zarządu powiatu, radnych rady powiatu składamy wam najserdeczniejsze życzenia. Życzymy wam przede wszystkim zdrowia, aby wam go nie brakowało tak, jak nam nie brakuje chleba. Życzymy pomyślności i szczęścia — życzył Marcin Paliński.


Na koniec części oficjalnej sołtysi otrzymali pamiątkowe kubki.

W części artystycznej wystąpiły nidzickie seniorki oraz zespół Berklejdy. Zagrała również orkiestra z Lidzbarka Welskiego. Odbył się także konkurs sołectw o Puchar i Złotą Siekierę Burmistrza. Walka była bardzo zacięta.

Puchar Burmistrza zdobyło sołectwo Załuski.
Złotą Siekierę trzymali przedstawiciele sołectwa Waszulki Krzysztof Lewikowski i Zbigniew Gołębiewski.

Nagrody otrzymały także dzieci, które wzięły udział w konkursie malarskim. Nagrody i wyróżnienia otrzymali: Igor Grudziński, Lena Wojtczak, Maja Grudzińska, Julia Lewikowska, Marysia Lowrej.


Polub nas na Facebooku:

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB