środa, 22 września 2021

ARiMR zaprasza do wzięcia udziału w konkursach

2021-08-05 14:24:42 (ost. akt: 2021-08-05 16:11:07)

Autor zdjęcia: fot. ARiMR

Podziel się:

Letni czas sprzyja kreatywności i zachęca do wykazania swoich talentów. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa ma propozycje w sam raz na wakacje.

Zapraszamy ratowników z Zespołów Ratownictwa Medycznego i strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej z obszarów wiejskich, dzieci ze szkół podstawowych z obszarów wiejskich oraz wszystkich chętnych i zdolnych mieszkańców tych terenów do wspólnej zabawy i zdobywania nagród.
Konkurs fotograficzny pt. "Akcja reaktywacja - jestem na tak dla recyklingu".

Organizowany przez ARiMR proekologiczny konkurs fotograficzny dla dzieci ze szkół podstawowych z obszarów wiejskich pt. „Akcja reaktywacja – jestem na tak dla recyklingu” ma przede wszystkim na celu zachęcenie do segregowania odpadów i recyklingu.

Poprzez udział w konkursie, w którym de facto wykorzystane będą odpadki i śmieci, pragniemy zachęcić dzieci, a za ich pośrednictwem również dorosłych do dbania o przestrzeń lokalną, a szczególnie pobliskie środowisko przyrodnicze.
Przedmiotem konkursu będzie przygotowanie autorskiej pracy z odpadów, w tym z plastiku, metalu, papieru lub innych opakowań głównie z materiałów niedegradowalnych. Praca może przybrać dowolną formę np. rzeźby lub instalacji. Wykonawca będzie miał za zadanie sfotografować pracę i zdjęcie przesłać na wskazany adres e-mailowy ARiMR.

ZAŁOŻENIA KONKURSU
• Konkurs trwa od 1 czerwca 2021 r. do 16 sierpnia 2021 r.
• Uczestnikiem konkursu może być dziecko w wieku od 7 do 15 lat (szkoła podstawowa) z obszaru wiejskiego, którego rodzic lub opiekun prawny wyrazi na to zgodę.

OGŁOSZENIE WYNIKÓW I NAGRODY

Wyniki konkursu zostaną podane do publicznej wiadomości dnia 31 sierpnia 2021 roku na stronie internetowej ARiMR i tam również zostaną umieszczone nagrodzone zdjęcia. Wszyscy uczestnicy zostaną uhonorowani drobnymi upominkami m.in. ekologicznymi artykułami papierniczymi i szkolnymi oraz artykułami z elementami odblaskowymi z logo ARiMR, a laureaci I, II i III miejsca otrzymają wartościowe nagrody rzeczowe.

Konkurs pt. "Akcja Reanimacja i Moc Ratowania"
Organizowany przez ARiMR konkurs pt. „Akcja Reanimacja i Moc Ratowania” kierowany jest do ratowników z Zespołów Ratownictwa Medycznego (ZRM) i strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej (OSP) z obszarów wiejskich. Jego efektem ma być nagranie filmowe z instruktażem udzielania pierwszej pomocy, czyli czynności wykonywanych w razie wypadku, urazu, bądź nagłego ataku choroby, których zadaniem jest ochrona życia lub zdrowia poszkodowanego, oraz zminimalizowanie niekorzystnych następstw, zanim udzielona zostanie specjalistyczna pomoc medyczna.
ZAŁOŻENIA KONKURSU
• Konkurs trwa od 9 lipca 2021 r. do 20 sierpnia 2021 r.
• Uczestnikiem konkursu może być każda pełnoletnia osoba filmująca posiadająca pełną zdolność do czynności prawnych będąca ratownikiem medycznym (ZRM), bądź strażakiem (OSP) z obszaru wiejskiego.

OGŁOSZENIE WYNIKÓW I NAGRODY
Wyniki konkursu zostaną podane do publicznej wiadomości na stronie www.arimr.gov.pl 11 września 2021 roku w Światowym Dniu Pierwszej Pomocy. Wszyscy przedstawiciele ZRM i OSP biorących udział w konkursie zostaną uhonorowani drobnymi upominkami, a zwycięzcy z I, II i III miejsca otrzymają nagrody rzeczowe (fantomy i certyfikowane torby medyczne).
Konkurs fotograficzny pt. "Nowoczesna polska wieś"
Organizowany przez ARiMR konkurs fotograficzny pt. „Nowoczesna polska wieś” ma przynieść efekt w postaci zdjęciowej dokumentacji zmian, które zaszły na polskiej wsi, zwłaszcza od czasu wejścia naszego kraju do Unii Europejskiej. Bardzo liczymy na otrzymanie prac przedstawiających rolników, którzy korzystają z nowoczesnych maszyn, hodujących zwierzęta w nowych lub zmodernizowanych chlewniach, oborach, kurnikach. Zależy nam także na zdjęciach pokazujących prace polowe. Szczególnie interesują nas gospodarstwa rolników, którzy zrealizowali inwestycje dofinansowane ze środków PROW 2014-2020. Mile widziane będą też prace ilustrujące życie kulturalne i społeczne współczesnej wsi oraz fotografie pokazujące piękno rodzimych krajobrazów wiejskich.

ZAŁOŻENIA KONKURSU
• Konkurs trwa od 30 marca 2021 r. do 20 września 2021 r.;
• Uczestnikiem konkursu może być każda pełnoletnia osoba fotografująca posiadająca pełną zdolność do czynności prawnych.

OGŁOSZENIE WYNIKÓW I NAGRODY
W dniu 12 października br., czyli w Światowym Dniu Rolnika, ogłosimy wyniki konkursu i uhonorujemy wszystkich wyróżnionych drobnymi upominkami (m.in. zestawami narzędzi wielofunkcyjnych), a laureatów I, II i III miejsca nagrodami rzeczowymi (profesjonalnymi narzędziami warsztatowymi lub sprzętem fotograficznym).
Szczegółowe warunki oraz zasady konkursów są określone w regulaminach dostępnych na stronie www.arimr.gov.pl.
• Każdy z autorów może nadesłać maksymalnie 1 pracę (fotografię). W przypadku nadesłania większej liczby prac zgłoszenie zostanie odrzucone.
• Technika wykonania prac fotograficznych lub filmowych jest dowolna (np. aparat cyfrowy, smartfon, kamera).

INFORMACJA DL FINALISTÓW
Wybrane zdjęcia nadesłane w ramach wymienionych konkursów zostaną opublikowane na stronie i w mediach społecznościowych ARiMR. Dodatkowym elementem promującym i honorującym autorów będzie fakt, że najlepsze zdjęcia mogą zostać wykorzystane w kalendarzach lub innych wydawnictwach realizowanych przez ARiMR, a także w innych jej działaniach informacyjno-promocyjnych.
We wszystkich konkursach wyłączony jest udział pracowników ARiMR (w tym także osób pozostających z ARiMR w stosunku cywilnoprawnym) oraz członków ich najbliższych rodzin (mąż, żona, dzieci, rodzice).

Polub nas na Facebooku:

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB