środa, 22 września 2021

Targi OZE w Ostródzie już 29-30 listopada

2017-11-27 18:30:35 (ost. akt: 2017-11-27 16:55:01)
29-30.11.2017 w centrum targowo-konferencyjnym Expo Mazury w Ostródzie odbędą się Targi Energy Expo Arena

29-30.11.2017 w centrum targowo-konferencyjnym Expo Mazury w Ostródzie odbędą się Targi Energy Expo Arena

Autor zdjęcia: Bartosz Cudnoch

Podziel się:

Obecnie w szybkim tempie rozwija się energetyka „prosumencka” czyli taka, w której jesteśmy jednocześnie konsumentem energii, ale również producentem z racji posiadania instalacji wytwarzającej energię elektryczną.

Rozwiązania oparte o odnawialne źródła energii i najnowsze technologie są koniecznością w czasach zwiększającego się zapotrzebowania na energię.

W listopadowym wydaniu Rolniczego ABC wiele uwagi poświęciliśmy tematom fotowoltaiki, bo z jednej strony o OZE coraz więcej się mówi, zmieniają się przepisy, a z drugiej strony, wiele zagadnień traktowanych jest bardzo powierzchownie, wiele jest niejasności.

Wyjątkowe wydarzenie targowe


W dniach 29-30.11.2017 w centrum targowo-konferencyjnym Expo Mazury w Ostródzie odbędą się Targi Energy Expo Arena.

Energy Expo Arena to unikalne w skali kraju targi branżowe łączące tematykę odnawialnych źródeł energii i inteligentnych miast. Targom patronuje Krzysztof Tchórzewski, Minister Energii. Wystawcy zaprezentują urządzenia, akcesoria, technologie służące uzyskiwaniu i wykorzystywaniu zielonej energii.

Targom towarzyszyć będzie dwudniowa konferencja "Smart City - nowoczesne technologie w służbie mieszkańców miast". Partnerem strategicznym strefy i konferencji Smart City został Związek Miast Polskich. Konferencja jest współorganizowana z Samorządem Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Podczas konferencji poruszanych będzie wiele interesujących tematów min. strategie smart city w polskich miastach, mobilne usługi miejskie i transport w miastach przyszłości, projektowanie przestrzeni miejskich, elektromobilność. Wstęp na konferencję jest bezpłatny.

Listopadowe targii OZE w Ostródzie to również międzynarodowe warsztaty „Innowacyjne rozwiązania dla małych i średnich biogazowni” organizowane we współpracy z Uniwersytetem Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie oraz instytutami naukowymi z Niemiec i Szwecji. Celem warsztatów jest integracja podmiotów gospodarczych i jednostek naukowych zainteresowanych współpracą oraz rozwojem obiecujących technologii w sektorze małych i średnich biogazowni, a także wspólne rozwiązywanie problemów i poszukiwanie nowych rozwiązań dotyczących tematyki biogazowej.
mkr

Źródło: Energy Expo Arena
Polub nas na Facebooku:

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB