Niedziela, 26 maja 2024

[ZDJĘCIA] Święto rolników – hodowcy bydła mlecznego wyróżnieni

2024-05-10 07:31:24 (ost. akt: 2024-05-10 07:59:39)

Autor zdjęcia: Powiat Szczycieński

Podziel się:

W Nowym Gizewie odbyło się spotkanie hodowców bydła mlecznego, które zaowocowało wymianą doświadczeń i uhonorowaniem najlepszych w branży.

- Wyniki jakie osiągnęli rolnicy w powiecie szczycieńskim, to efekt ciężkiej pracy i pasji, która jest przekazywana z pokolenia na pokolenie. Dzięki naszym hodowcom Warmia i Mazury mogą być dumne z jakości mleka, które trafia na polskie stoły - powiedział Jarosław Matłach Starosta Szczycieński.

W świetlicy wiejskiej w Nowym Gizewie zebrali się hodowcy bydła mlecznego, przedstawiciele Polskiej Federacji Hodowców Bydła i Producentów Mleka, władze samorządowe i zaproszeni goście. Spotkanie było okazją do dyskusji o przyszłości sektora, ale również momentem docenienia tych, którzy swoją pracą przyczyniają się do rozwoju regionalnej gospodarki mleczarskiej.

- Dzisiejsze wydarzenie to dowód na to, że Warmia i Mazury to nie tylko kraina tysiąca jezior, ale również miejsce, gdzie hodowla bydła mlecznego stoi na najwyższym poziomie. Jesteśmy dumni z naszych rolników i ich wkładu w dostarczanie zdrowej żywności - mówił Starosta.

W trakcie spotkania Starosta wręczył statuetki dla najlepszych hodowców. Wśród wyróżnionych znaleźli się Jarosław Soliwoda, Witold Łoniewski, Grzegorz Stałanowski, Krzysztof Niksa oraz Robert Liniewicz.


rolniczeabc@rolniczeabc.pl

Polub nas na Facebooku:

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB