Czwartek, 13 maja 2021

Zapraszamy do udziału w operacji „Krótki łańcuch dostaw i RHD jako determinanty rozwoju lokalnego rolnictwa”

2019-06-05 08:19:38 (ost. akt: 2019-06-05 10:06:26) Artykuł sponsorowany

Podziel się:

Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie we współpracy z Warmińsko-Mazurskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Olsztynie realizuje operację dotyczącą małego przetwórstwa lokalnego, która odbędzie się w formie warsztatów oraz konferencji w sierpniu i wrześniu 2019 r. na terenie województwa podlaskiego.

Działanie skierowane jest do:
– mieszkańców obszarów wiejskich w tym: rolników, członków kół gospodyń wiejskich zainteresowanych podjęciem działalności w zakresie przetwórstwa rolnego,
– doradców rolniczych,
– przedsiębiorców, producentów żywności,
– naukowców.

Program warsztatów obejmuje przetwórstwo mleka, mięsa i owoców. Uczestnicy zdobędą praktyczną wiedzę w zakresie przetwarzania surowców i tworzenia krótkich łańcuchów dostaw jako ważnego elementu małego przetwórstwa w sektorze rolno-spożywczym. Warsztaty będą odbywały się przez dwa dni w Centrum Technologii Przetwórstwa Rolno-Spożywczego w PODR w Szepietowie. Uczestników zapoznamy z trzema modelowymi liniami technologicznymi do przetwórstwa surowców rolno-spożywczych. Po cyklu warsztatów odbędzie się konferencja podsumowująca zdobytą praktyczną wiedzę w odniesieniu do teorii. Wybitni specjaliści poruszą m.in. następujące tematy: małe przetwórstwo rolno-spożywcze w świetle ustawy, bezpieczeństwo żywności, przetwórstwo ziół, roślin i kwiatów, sprzedaż wytworzonego produktu, kanały dystrybucji, możliwości sprzedaży w oparciu o social media.
Warunkiem udziału w operacji (warsztatach oraz konferencji) jest wypełnienie oraz własnoręczne podpisanie karty zgłoszeniowej i złożenie jej do 8 lipca 2019 r. do godz.15.00 do Sekcji Wiejskiego Gospodarstwa Domowego i Agroturystyki w WMODR z siedzibą w Olsztynie (pokój nr. 31) bądź przesłanie zeskanowanego zgłoszenia faksem pod nr: 89/ 526 44 39 lub e-mail na adres: m.hodor@w-modr.pl. Karta zgłoszeniowa oraz informacje o realizowanej operacji są dostępne na stronie www.wmodr.pl w zakładce „Aktualności”. Osoba do kontaktu Monika Hodór.

Karta zgłoszenia dostępna na stronie WMODR - https://wmodr.pl/informacje/660

Dokładna data warsztatów i konferencji podana zostanie uczestnikom zakwalifikowanym do udziału w operacji. Dodatkowe informacje o warsztatach i konferencji pod nr tel. 665 870 019 lub 89/ 526 44 39 wew. 49.
Uczestników wyłoni komisja powołana przez Dyrektora WMODR z siedzibą w Olsztynie. Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc decyduje kolejność zgłoszeń.

Za treść merytoryczną odpowiada Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie.

Jeśli jesteś zainteresowany produkcją i sprzedażą produktów żywnościowych z własnego gospodarstwa w ramach krótkich łańcuchów dostaw oraz rolniczego handlu detalicznego zgłoś się już dziś!
Serdecznie zapraszamy!
Monika Hodór

Polub nas na Facebooku:

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB