środa, 12 maja 2021

Wizyta w Karolewie

2018-10-09 15:42:03 (ost. akt: 2018-10-09 15:46:50)

Autor zdjęcia: fot.MRiRW

Podziel się:

Podsekretarz stanu Ryszard Zarudzki spotkał się ze społecznością szkolną Zespołu Szkół Agro-Ekonomicznych im. Bronisława Zamojdzina w Karolewie.

Wiceminister zwracał uwagę na możliwości jakie daje korzystanie z różnego rodzaju wsparcia w ramach programów unijnych, które współfinansowane są także z budżetu krajowego.

Podsekretarz stanu rozmawiał również o aktualnych problemach występujących w rolnictwie i na terenach wiejskich. Wśród tematów znalazły się kwestie dotyczące m.in.:
starzenia się społeczności wiejskiej i zatrzymania na terenach wiejskich młodych ludzi, wzmocnienia pozycji rolnika w łańcuchu żywnościowym poprzez rozszerzenie możliwości sprzedaży wyrobów z gospodarstwa rolnego w ramach rolniczego handlu detalicznego czy tez produkcji marginalnej, ograniczonej i lokalnej. Rozmawiano także o rozwoju rolnictwa ekologicznego.

Gospodarze spotkania zaprezentowali bazę jaką dysponuje szkoła - pracownie produkcji rolniczej, halę maszyn rolniczych, pracownię architektury krajobrazu, pracownie gastronomiczne i salę gimnastyczną.
źródło: MRiRW

Polub nas na Facebooku:

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB