Niedziela, 7 marca 2021

Działkowcy z Susza uratowali poszkodowanego krogulca

2018-09-23 17:55:31 (ost. akt: 2018-09-23 17:58:48)

Autor zdjęcia: Fot. Arkadiusz Trzciałkowski

Podziel się:

Niedawno w ogrodach działkowych "Gajówka" w Suszu działkowcy widzieli Krogulca, który ganiał sikorki. Niestety uderzył w słup i wybił sobie skrzydło. Krogulcowi udzielono pomocy.

Krogulec nieopatrznie uderzył w słupek ogrodzeniowy w wyniku czego wybił prawdopodobnie sobie lewe skrzydło ze stawu - czytamy na stronie Nadleśnictwa Susz. — Zadzwonili po pomoc do Straży Leśnej Nadleśnictwa Susz. Na miejsce przyjechali strażnicy leśni i odwieźli go do Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt Leśnych w Jerzwałdzie przy Parkach Krajobrazowych Pojezierza Iławskiego i Wzgórz Dylewskich. W ośrodku tym wspólnie z Tadeuszem Markosem założyli specjalny opatrunek, który pozwoli drapieżnikowi powrócić do naturalnego środowiska.
••• Krogulec, jastrząb wróblarz (Accipiter nisus) to gatunek średniej wielkości ptaka drapieżnego z rodziny jastrzębiowatych.
Źródło: Nadleśnictwo Susz

Polub nas na Facebooku:

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Polak #2587242 | 37.47.*.* 23 wrz 2018 20:09

    Wegorzewie na Ogrudka dzialkowych Pod Mamry ma ta osoba działke z domkiek i ma szambo co wylewa szmbo do kanału Wegorzewskiego ta osoba nisci Srodowiszko ta osoba nazywa Leon Kwarciński Uwaga

    ! - + odpowiedz na ten komentarz