środa, 12 maja 2021

Dograne.pl – inteligentne ogłoszenia rolnicze

2017-10-20 10:30:43 (ost. akt: 2017-10-20 11:05:04)
Wprowadzone do systemu Dograne ogłoszenia rolnicze nie wymagają ręcznego odnawiania, ani ciągłego sprawdzania bieżącego stanu dopasowań

Wprowadzone do systemu Dograne ogłoszenia rolnicze nie wymagają ręcznego odnawiania, ani ciągłego sprawdzania bieżącego stanu dopasowań

Autor zdjęcia: Dograne

Podziel się:

Każdy rolnik kupujący prosięta lub szukający skupu na tuczniki, pszenicę ozimą czy inne produkty rolne w pierwszej kolejności uruchamia tzw. własne kontakty. Zasięg takich znajomości nie jest jednak duży i gdy one zawodzą rolnik kieruje swoją uwagę ku internetowi.

Pozostali robią to samo, przez co w sieci jest istne zatrzęsienie ogłoszeń rolniczych w dziesiątkach lokalizacji. Niestety, ich jakość i aktualność pozostawia wiele do życzenia, wskutek czego kupującym i sprzedającym produkty rolne trudno jest się wzajemnie odnaleźć, zwłaszcza jeśli szukają konkretnego produktu w określonym terminie. Problem rozwiązał polski zespół programistów, który stworzył w pełni zautomatyzowany portal rolniczy działający jako internetowa giełda rolna Dograne.

Jak to działa?


Załóżmy, że rolnik sprzedaje pszenicę ozimą lub tuczniki i zamieszcza ogłoszenie o terminie ich dostępności i oferowanych ilościach. Wyobraźmy sobie, że od tego momentu jego ogłoszenie samo odwiedza wszystkie targowiska, rynki hurtowe, ubojnie i „rozmawia” z zakładami prowadzącymi skup zboża, bydła lub ziemniaków. W trakcie tych rozmów ogłoszenie samo sprawdza czy i na kiedy nasz produkt jest potrzebny, a w przypadku pozytywnego dopasowania wysyła nam powiadomienie o możliwości nawiązania współpracy. I tak przez cały czas, 24h na dobę aż do końcowego terminu dostępności produktu lub wyczerpania oferowanej ilości. Dokładnie w ten sposób działają ogłoszenia rolnicze Dograne
.

Gotowe do uzgodnienia współpracy


Poza mechanizmem inteligentnego kojarzenia stron, system Dograne udostępnia dalsze funkcjonalności służące doprowadzeniu współpracy rynkowej do końca. I tak, z każdym automatycznie znalezionym w systemie kontrahentem użytkownicy mogą uzgodnić szczegółowe warunki kupna-sprzedaży swojego produktu. Pozwala to wyeliminować konieczność fizycznego nawiązania kontaktu w początkowej fazie współpracy z partnerem biznesowym. Co więcej, poszczególne partie surowca objęte ofertą można proponować różnym kontrahentom na warunkach uwzględniających ich każdorazowe preferencje co do opakowania, transportu czy… ceny. W ten sposób, Dograne wspomaga elastyczność i przejrzystość w podejmowaniu decyzji rynkowych.

Stały dopływ informacji z rynku


Wprowadzone do systemu Dograne ogłoszenia rolnicze nie wymagają ręcznego odnawiania, ani ciągłego sprawdzania bieżącego stanu dopasowań. Giełda monitoruje sytuację automatycznie, wysyłając do użytkowników powiadomienia o każdym istotnym zdarzeniu potencjalnie wymagającym od nich działań. Dotyczy to zarówno pojawienia się nowego kontrahenta, jak i stanu prowadzonych już w systemie uzgodnień. Dodatkowo, mechanizm giełdowy Dograne ułatwia nawiązywanie współpracy między stronami poprzez uwypuklenie wspólnych cech dopasowanych ogłoszeń, monitorowanie terminów dostępności i zapotrzebowania na produkt, sprawdzenie zasięgu transportu oraz natychmiastowe wychwytywanie rozbieżności w negocjowanych ofertach.

Wygoda i oszczędność czasu i pieniędzy


Ogłoszenia rolnicze Dograne są kwintesencją przydatności i praktycznego zastosowania współczesnych narzędzi internetowych w codziennym prowadzeniu przedsiębiorstwa rolnego. Dzięki przygotowanym dla każdego produktu formularzom nie trzeba samemu formułować treści ofert. Z kolei dzięki automatycznym powiadomieniom możemy złożyć ofertę na kilka tygodni, a nawet miesięcy do przodu, zanim jeszcze produkt trafi na rynek. Wreszcie, giełda Dograne nie pobiera żadnych opłat a w interfejsie systemu nie ma miejsca na reklamy lub inne elementy niezwiązane bezpośrednio z interesem użytkownika. Dograne to nowy wymiar internetowego handlu rolnego i warto by każdy rolnik z tego skorzystał.

Polub nas na Facebooku:

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB