Piątek, 23 kwietnia 2021

Dożynki w Prostkach już 3 września

2017-08-31 08:10:59 (ost. akt: 2017-08-31 08:07:02)
Podczas tegorocznej edycji dożynek gminno-parafialnych mieszkańcy będą mieli okazję do wspólnej zabawy, wysłuchania zespołów ludowych i podziwiania produktów rzemieślników z naszego regionu

Podczas tegorocznej edycji dożynek gminno-parafialnych mieszkańcy będą mieli okazję do wspólnej zabawy, wysłuchania zespołów ludowych i podziwiania produktów rzemieślników z naszego regionu

Autor zdjęcia: K. Mróz

Podziel się:

Podczas tegorocznej edycji dożynek gminno-parafialnych mieszkańcy będą mieli okazję do wspólnej zabawy, wysłuchania zespołów ludowych i podziwiania produktów rzemieślników z naszego regionu.

Szanowni Rolnicy, Mieszkańcy Gminy Prostki

Dożynki stanowią ukoronowanie całorocznej pracy wszystkich Rolników, dlatego pragnę na wasze ręce złożyć wyrazy najgłębszego uznania. Dożynki to radość i odpoczynek po ciężkiej pracy. W okazałych misternie wykonanych dożynkowych wieńcach kryje się się nie tylko duma z pomyślnie zakończonych żniw, ale tez wdzięczność za zbiory a przede wszystkim mozolna praca i codzienna troska Mieszkańców Gminy.
Dziękuję Rolnikom za ich trud, za ciężką pracę wykonywaną bez względu na porę dnia czy nocy, w strugach deszczu i w palącym słońcu. Dziękuję za chleb, za umiłowanie ziemi i patriotyzm, za szacunek do tradycji, za religijność, polską gościnność i kulturę. Wyrazy szacunku i podziękowań przekazuję wszystkim, którzy swoją pracą dla rolnictwa, dla wsi, dla swoich lokalnych społeczności przyczyniają się do rozwoju naszych miejscowości w całej Gminie Prostki. Przykładem i rozwojem świecą miejscowości takie jak Miłusze, Krzywe, Lipińskie czy Prostki. Ich gospodarze dbają o atrakcyjny wygląd swoich lokalnych społeczności poprzez fundusze sołeckie oraz środki zewnętrzne. W tym miejscu pragnę Wszystkich serdecznie zaprosić na Dożynki które odbędą się 3 września 2017 roku w Prostkach.

Mirosław Orłowski
Wójt Gminy Prostki


Gminno-parafialne dożynki w Prostkach w tym roku odbędą się 3 września. Najpierw, w samo południe mieszkańcy gminy wezmą udział w mszy dziękczynnej w kościele pw. św. Antoniego w Prostkach. Podczas mszy odbędzie się również poświęcenie wieńców dożynkowych. Następnie zebrani przejdą w korowodzie dożynkowym na boisko szkolne. W przemarszu wezmą udział mażoretki „Ladies” z Sejn. O godzinie 14 na boisku przy szkole oficjalnie rozpoczną się dożynki od przełamania chleba.

— Na zakończenie tegorocznych żniw, chcemy podzielić się z państwem chlebem, dziękując za ciężką pracę i tegoroczne zbiory, za umiłowanie ziemi, szacunek do tradycji, polską gościnność i kulturę — mówi Mirosław Orłowski, wójt gminy Prostki.
Podczas dożynek będzie miała miejsce wystawa płodów rolnych. Zostaną również wręczone nagrody i wyróżnienia za zasługi w hodowli trzody chlewnej oraz wysokie wyniki produkcyjne osiągnięte na terenie Gminy Prostki.

W trakcie dożynek nie może zabraknąć konkursu na wieniec i wiązankę dożynkową. W programie znalazły się również konkurs na ciasto z owocami czy konkursy dożynkowe — ujeżdżanie byka, rzut kaloszem i dojenie krowy, również będą prezentowały się sołectwa gminy Prostki. Na najmłodszych czeka park zabaw, animacje i liczne konkursy. Na dożynkach w Prostkach nie zabraknie stoisk wystawienniczych z rzeźbą i malarstwem, a także stoisk promocyjnych firmy i organizacje działające w obszarze rolnictwa.

Na scenie 3 września zobaczymy m.in. występy zespołów folklorystycznych Kalinka, Skansen Band, Wisienki i Piętaszki. W dobry humor wprawi nas skecz — Marian na dożynkach w Prostkach.
Wieczorem, o godzinie 19, na scenie wystąpi zespół Summer Night.
tom

Polub nas na Facebooku:

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB