środa, 12 maja 2021

Dożynki to jeden z najpiękniejszych dni w roku

2017-08-26 09:30:17 (ost. akt: 2017-08-25 21:57:09)
W tym roku mieszkańcy gminy Augustów będą dziękować za plony 27 sierpnia w Żarnowie Drugim

W tym roku mieszkańcy gminy Augustów będą dziękować za plony 27 sierpnia w Żarnowie Drugim

Autor zdjęcia: Biblioteka Żarnowo

Podziel się:

Tegoroczne dożynki organizowane przez gminę Augustów odbędą się 27 sierpnia w Żarnowie Drugim. Początek o godz. 11.30.

Zbigniew Buksiński, Wójt Gminy Augustów
Zbigniew Buksiński, Wójt Gminy Augustów
Szanowni Rolnicy
Dożynki to jeden z najpiękniejszych dni w roku dla każdego rolnika, radość i odpoczynek po ciężkiej pracy. Z okazji tak wyjątkowego wydarzenia, jakim jest Święto Plonów pragnę złożyć na Wasze ręce wyrazy najgłębszego uznania za ciężką pracę wykonywaną bez względu na porę dnia czy nocy, w strugach deszczu i w palącym słońcu. Dziękuję za chleb, za umiłowanie ziemi i szacunek do tradycji. Przekazuję wyrazy szacunku i podziękowania wszystkim, którzy swoja pracą dla rolnictwa, dla wsi i lokalnych społeczności przyczyniają się do rozwoju naszego regionu. Z wyrazami szacunku
Zbigniew Buksiński
Wójt Gminy Augustów


Dożynki to bardzo ważne święto rolników. Święto plonów, radości i odpoczynku po ciężkiej pracy. W tym roku mieszkańcy gminy Augustów będą dziękować za plony 27 sierpnia w Żarnowie Drugim. uroczystości rozpoczną się mszą święta o godz. 11.30 w miejscowym kościele pod wezwaniem Narodzenia Najświętszej Maryi Panny.

Następnie dożynki przeniosą się na plac przy Centrum Kultury, gdzie odbędzie się VIII Turniej Wsi o Puchar Wójta Gminy Augustów. W ubiegłym roku rywalizowały drużyny z 5 sołectw m. in. w rzucie filcem, biegu w workach, jeździe na nartach, toczeniu beli. Po ciężkich zmaganiach zwyciężyło sołectwo Topiłówka. Kto zwycięży w tym roku, dowiemy się już 27 sierpnia.

— Praca, którą wykonujecie, zasługuje na podziw i szacunek. Każdego dnia, bez względu na pogodę, samopoczucie i inne okoliczności, wytrwale wykonujecie swoje obowiązki. Z waszego codziennego trudu korzystamy my wszyscy — dziękują rolnikom organizatorzy dożynek gminy Augustów.

Podczas dożynek zostaną rozstrzygnięte konkursy na wieńce dożynkowe i wiązanki żniwne, a także poznamy zwycięzcę konkursu Mój ogród — to nasza piękna wieś. Na scenie wystąpią kapela ludowa Onegdaj z Filipowa, zespół perkusistów, a także zespół działający przy Centrum Kultury w Żarnowie, a o godzinie 18.30 zespół Blue Band.
tom


Polub nas na Facebooku:

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB