Wtorek, 20 kwietnia 2021

XXIV Jesienne Targi Rolnicze „Wszystko dla Rolnictwa” już 2-3 września

2017-08-11 09:33:21 (ost. akt: 2017-09-01 09:03:31)
Podczas targów będzie można zapoznać się z ofertą przygotowaną przez producentów maszyn i urządzeń rolniczych, kupić dobre jedzenie, sadzonki do ogrodu

Podczas targów będzie można zapoznać się z ofertą przygotowaną przez producentów maszyn i urządzeń rolniczych, kupić dobre jedzenie, sadzonki do ogrodu

Autor zdjęcia: Anna Uranowska

Podziel się:

Duża oferta maszyn rolniczych, gospodarstw ogrodniczych oraz prezentacja rękodzieła i sztuki ludowej, a do tego swojskie jedzenie i atmosfera pikniku. To tylko niektóre z licznych atrakcji, jakie czekają na zwiedzających podczas XXIV Jesiennych Targów Rolniczych „Wszystko dla rolnictwa”.

Impreza odbędzie się w dniach 2-3 września 2017 r. na terenie Warmińsko-Mazurskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Olsztynie przy ulicy Jagiellońskiej 91.

Z Olsztyna i całego regionu


To już dwudziesta czwarta odsłona Jesiennych Targów Rolniczych, które od wielu lat odbywają się na terenie W-MODR w Olsztynie. — Targi te cieszą się dużym zainteresowaniem nie tylko mieszkańców Olsztyna i okolica, ale również zwiedzających z całego regionu.

Corocznie targi przyciągają około 160 wystawców i ponad 30 tysięcy zwiedzających — mówi Urszula Anculewicz, komisarz targów. Ze względu na swoją długą historię Jesienne Targi Rolnicze na stałe zagościły w kalendarzu jesiennych imprez odbywających się w naszym mieście. Targi te nie są skierowane jedynie do rolników. Coś dla siebie znajdą zarówno mieszkańcy wsi i obszarów wiejskich jak również działkowcy oraz właściciele ogrodów, posesji i balkonów.

Od maszyn rolniczych po aranżacje ogrodów


Podczas targów będzie można zapoznać się z ofertą przygotowaną przez producentów maszyn i urządzeń rolniczych, ciągników a także z ofertą firm zajmujących się wyposażeniem budynków inwentarskich. W bogatym programie targów znajdzie się pokaz: roślin oraz artykułów szkółkarskich, i ogrodniczych, oraz zabudowy, wyposażenia i aranżacji ogrodów. Nie zabraknie także szerokiej oferty rozsad warzyw i ziół oraz nawozów, nasion i środków ochrony roślin, chętnie kupowanych przez działkowców i właścicieli przydomowych ogródków.

https://m.wm.pl/2016/03/orig/0000095593-mp-otbr-6928v2-297918.jpg

— Nowym elementem wprowadzonym do programu Tragów są prowadzone przez profesjonalistów w swojej branży, pokazy projektowania i budowy ogrodów, aranżacji balkonów i tarasów przydomowych — wyjaśnia Urszula Anculewicz.
Na tegorocznych Jesiennych Targach Rolniczych odbędzie się prezentacja instalacji wykorzystujących odnawialne źródła do produkcji energii cieplnej i elektrycznej, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród osób zwiedzających targi.

Specjaliści udzielą porad


Podobnie jak w ubiegłych latach, będzie można skorzystać z porad fachowców. Odwiedzający targi ze strony specjalistów uzyskają pomoc na temat sposobu pielęgnacji roślin czy zagospodarowania i aranżacji przestrzeni w ogrodzie oraz wsparcia rolnictwa i obszarów wiejskich ze środków krajowych i unijnych. Swoją radą i pomocą będą też służyć przedstawiciele instytucji i organizacji związanych z rolnictwem i obszarami wiejskimi, na czele z Warmińsko-Mazurskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Olsztynie, którego pracownicy będą udzielać porad z zakresu technologii produkcji roślinnej i zwierzęcej, ekonomiki rolnictwa, rachunkowości, Wspólnej Polityki Rolnej oraz wiejskiego gospodarstwa domowego i agroturystyki.


Podczas Tarów zostanie także przygotowane stoisko Sieci na rzecz innowacji w rolnictwie i obszarach wiejskich (SIR), na którym zaprezentują się firmy wprowadzające nowatorski rozwiązania dla rolnictwa. Na stoisku będzie można zdobyć informacje na temat możliwości pozyskania środków finansowych na realizację przedsięwzięć wspierających innowacje oraz działań wspomagających transfer wiedzy z nauki do praktyki.

Rękodzieło, dobre jedzenie i muzyczna gwiazda


Zgodnie z tradycją, nie zabraknie twórców rękodzieła, sztuki ludowej oraz smacznej kuchni regionalnej. Zaprezentowana zostanie szeroka gama misternie wykonanych wyrobów rękodzielniczych zarówno użytkowych jak i artystycznych począwszy od biżuterii oraz kompozycji wykonanych na bazie ziół, przez galanterię drewnianą, po naczynia toczone na kole garncarskim, wyroby z wikliny, czy meble ogrodowe. — Na miłośników swojskiego jedzenia czekać będą domowe wędliny, smalec ze skwarkami i świeży, wiejski chleb — wszystko według tradycyjnych, regionalnych receptur. Nie zabraknie także miodów pozyskanych z warmińsko-mazurskich pasiek — mówi pani Urszula.

Atrakcją będą także przygotowane dla najmłodszych warsztaty rękodzielnicze. Jak co roku nie zabraknie występów artystycznych, m.in. Olsztyńskiej Grupy Cheerleaders „Soltare” i koncertów — w tym roku z zespołem Łzy w roli muzycznej gwiazdy.

Podczas trwania drugiego dnia targów, w niedzielę odbędzie się także impreza towarzysząca, organizowany we współpracy z Krajowym Związkiem Grup Producentów Rolnych-Izbą Gospodarczą — „Festiwal wieprzowiny”. Podczas festiwalu będziemy świadkami konkursu kulinarnego, warsztatów kulinarnych oraz pokazu połączonego z degustacją potraw dla publiczności.

— Serdecznie zapraszamy do Warmińsko-Mazurskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Olsztynie na ulicę Jagiellońską 91 w dniach 2-3 września 2017r. w godzinach od 9 do 17, jednocześnie życząc wielu wrażeń i satysfakcji — Wystawcom ze sprzedaży a Zwiedzającym z zakupów — zaprasza Urszula Anculewicz, komisarz targów.

Artykuł ukazał się w miesięczniku "Rolnicze ABC" nr 8 (323) sierpień 2017 r

Polub nas na Facebooku:

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB