Czwartek, 22 kwietnia 2021

Rondo w Raczkach nosi imię Antoniego Paciorko

2017-08-03 12:00:00 (ost. akt: 2017-08-02 13:25:01)
Od 14 czerwca jedno z najważniejszych rond w miejscowości Raczki w pow. suwalskim nosi imię Antoniego Paciorko

Od 14 czerwca jedno z najważniejszych rond w miejscowości Raczki w pow. suwalskim nosi imię Antoniego Paciorko

Podziel się:

Od śmierci Antoniego Paciorko minęło już ponad pół roku. Prezes firmy Meliorex, znanej chyba wszystkim mieszkańcom regionu, dla lokalnej społeczności w Raczkach był osobą bardzo ważną. Na tyle ważną, że radni postanowili nazwać jedno z najważniejszych rond w Raczkach jego imieniem.

Antoni Paciorko był biznesmenem z prawdziwego zdarzenia. Urodzony w 1957 roku, przedsiębiorstwo Meliorex Sp. z o.o. założył w 1990 roku, zaraz po okresie transformacji ustrojowej w Polsce. Początki do łatwych nie należały. W wywiadach dla prasy Antoni Paciorko podkreślał, ile determinacji i woli musiał włożyć w to, aby po kilku latach niepowodzeń udało mu się w końcu zdobyć pierwszy duży kontrakt. Od tego czasu firma rozwijała się bardzo dynamicznie, rozszerzała swoją działalność o nowe gałęzie, aby w końcu stać się jednym z największych przedsiębiorstw w Polsce wykonujących szeroko pojęte prace budowlane. Jak zawsze jednak podkreślał Antoni Paciorko, pomimo mnóstwa pracy i dużych kontraktów, w centrum tego wszystkiego zawsze były wartości i rodzina.

Aby wiedzieć, ile znaczył dla lokalnej społeczności, wystarczy zapytać dowolnego mieszkańca Raczek o Antoniego Paciorko. Przedsiębiorca z krwi i kości, ale przy tym wszystkim nigdy nie przestał być zwyczajnie dobrym człowiekiem — taka opinia krąży wśród lokalnych mieszkańców. Od jego śmierci po walce z chorobą minęło 7 miesięcy. Niedawno społeczność Raczek postanowiła uczcić życie Antoniego Paciorko i wyrazić, jak ważną osobą był dla regionu. Jedno z największych rond w Raczkach, łączące miejscowość z drogą na Ełk i obwodnicą augustowską, od 14 czerwca nosi imię Antoniego Paciorko.

Na uroczystości nadania nazwy 19 lipca zebrała się rodzina i przyjaciele Antoniego Paciorko oraz przedstawiciele władz samorządowych
Na uroczystości nadania nazwy 19 lipca zebrała się rodzina i przyjaciele Antoniego Paciorko oraz przedstawiciele władz samorządowych

— Nazwę Rondo im. Antoniego Paciorko zawdzięczamy przede wszystkim naszym radnym, którzy byli za nadaniem właśnie tej nazwy. Nie ukrywam, iż to dla nas bardzo ważne, ponieważ wykonanie łącznika, przy którym zostało wybudowane rondo, to ostatnia inwestycja, w której uczestniczył Tata — mówi syn Antoniego Paciorko, Piotr, który przejął zarządzanie firmą Meliorex po ojcu. — Rondo im. Antoniego Paciorko jest nazwą zasłużoną. Antoni był rdzennym raczkowiakiem, który lubił działać na rzecz lokalnej społeczności. Uważał to wręcz za swój obowiązek. Nadanie właśnie takiej nazwy jest dla nas wielkim zaszczytem — powiedziała podczas uroczystości nadania nazwy Maria Paciorko, wdowa po przedsiębiorcy.

Mimo niewątpliwie ogromnej straty dla całej rodziny, jaką była śmierć Antoniego Paciorko, życie musi toczyć się dalej. Firma nadal działa prężnie, pracując przy największych inwestycjach drogowych w kraju. W tej chwili Meliorex obecny jest przy budowie obwodnicy Koszalina, buduje odcinek S7 nieopodal Trójmiasta, a także uczestniczy przy budowie obwodnicy Olsztyna. Gdy podliczymy wartość najważniejszych kontraktów, nad którymi pracuje przedsiębiorstwo, na kalkulatorze wyskoczy nam przyprawiająca o zawrót głowy kwota 100 milionów złotych.

Polub nas na Facebooku:

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Hydrotechnologia #2640420 | 37.47.*.* 10 gru 2018 11:05

    Szkoda że firma Meliorex i nowi właściciele nie płacą swoim podwykonawcom za dobrze wykonaną i sprzedaną dalej pracę. Przestrzegamy gdyż my od tych oszutów odzyskamy pieniądze dopiero po rozprawie w sądzie.

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. CÓŻ #2372729 | 37.187.*.* 12 lis 2017 13:20

    Cóż za propaganda i kłamliwy artykuł

    ! - + odpowiedz na ten komentarz