Czwartek, 22 kwietnia 2021

Mazurskiego Agro Show w Ostródzie

2017-02-10 09:57:24 (ost. akt: 2017-02-12 20:39:05)
Mazurskie Agro Show, targi rolnicze w Ostródzie, PIGMiUR, Expo Mazury, wystawa maszyn rolniczych

Mazurskie Agro Show, targi rolnicze w Ostródzie, PIGMiUR, Expo Mazury, wystawa maszyn rolniczych

Autor zdjęcia: PIGMiUR

Podziel się:

Rok temu padł rekord, a przed nami kolejny. Na trzeciej edycji wystawy Mazurskie Agro Show Ostróda zaprezentuje się aż 200 firm! To wszystko będzie można obejrzeć już w najbliższy weekend.

Organizowane już po raz trzeci przez Izbę Gospodarczą Maszyn i Urządzeń Rolniczych targi są imprezą, na której pokazują się najwięksi producenci z Polski i zagranicy. Tu rolnicy obejrzą to, co w rolnictwie najnowocześniejsze.

Od roku 2015 w Ostródzie


— Bazując na dwóch poprzednich edycjach widzimy, że format wystawy sprawdza się i że była to dobra decyzja, by o tej porze i w tym rejonie stworzyć wystawę maszyn rolniczych — mówi Renata Arkuszewska, dyrektor zarządzający Polskiej Izby Gospodarczej Maszyn i Urządzeń Rolniczych. — Po dwóch latach obecności w Ostródzie możemy powiedzieć, że wystawa ma już swoją renomę, jest znana i oczekiwana w regionie. Zatem w tym roku bazować będziemy na sprawdzonych w poprzednich latach rozwiązaniach.

Mazurskie Agro Show w Ostródzie odwiedziło w ubiegłym roku 40 tysięcy gości, dwa razy więcej niż rok wcześniej, a w tym roku może być jeszcze lepiej, bo pokaże się tu aż 200 firm — rok temu było ich 150.

Pod dachem Expo Mazury


W nowoczesnym kompleksie wystawienniczym Expo Mazury w Ostródzie zaprezentują się producenci i dystrybutorzy maszyn i urządzeń rolniczych, firmy nasienne, przedsiębiorstwa nawozowe, prasa branżowa, organizacje rolnicze oraz inne podmioty i instytucje związane z rolnictwem. Zima tu niestraszna, bo wystawa odbywa się pod dachem, a lutowy termin to był przysłowiowy strzał w dziesiątkę, bo rolnicy mają jeszcze czas, by się przygotować do sezonu.

— Na wystawie znajdzie się wiele ofert dedykowanych rolnikom, ale największą atrakcją będą na pewno ekspozycje maszyn — dodaje Hubert Seliwiak z PIGMiUR. — Zaprezentują się wszystkie czołowe marki. Obecni będą wszyscy znani i liczący się dystrybutorzy w regionie.

Bezpłatnie i fachowo


Na wystawie znajdą się punkty doradcze Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, pod którego patronatem odbywa się impreza oraz agencji rządowych związanych z rolnictwem. Będzie to okazja dla rolników, by uzyskać odpowiedzi na nurtujące ich pytania, szczególnie w kwestii dotacji unijnych, które obecnie są bardzo gorącym tematem. Pierwszego dnia odbędzie się panel dyskusyjny związany właśnie z tą kwestią, w którym wezmą udział: przedstawiciel Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, przedstawiciel Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, lokalny przedsiębiorca i rolnik. Panel ma dać odpowiedź na pytanie: czy PROW 2014-2020 to już ostatnia szansa dla rodzimych gospodarstw rolnych na ich rozwój i modernizację.

Mazury Agro Show stały się profesjonalną płaszczyzną prezentacji maszyn i urządzeń dla rolnictwa, a swoją fachową wiedzę mógł poszerzyć każdy, kto był zainteresowany aktualnym stanem i kierunkiem rozwoju techniki rolniczej. Rolnicy natomiast mają doskonałą okazję do pogłębienia swojej wiedzy branżowej, poprzez uczestnictwo w specjalnie dla nich przygotowanych seminariach i wykładach. Podobnie będzie w tym roku.

Zapraszamy do Expo Mazury w Ostródzie w dniach 11 i 12 lutego w godz. 9-17. Wstęp na wystawę jest bezpłatny.

Barbara Chadaj-Lamcho
b.chadaj@gazetaolsztynska.pl

Artykuł ukazał się w miesięczniku "Rolnicze ABC" nr 2 (317) 8 lutego 2017 r.

Polub nas na Facebooku:

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB