Czwartek, 13 maja 2021

Choroby zakaźne trzody chlewnej na powiatowych szkoleniech WMODR

2017-01-15 20:43:40 (ost. akt: 2017-01-15 21:10:07)
 Na szkoleniach zostaną omówią zagrożenia wynikające z rozprzestrzeniania się chorób zakaźnych trzody chlewnej

Na szkoleniach zostaną omówią zagrożenia wynikające z rozprzestrzeniania się chorób zakaźnych trzody chlewnej

Autor zdjęcia: pixabay.com

Podziel się:

Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Olsztynie zaprasza rolników na szkolenia powiatowe pn. „Przeciwdziałanie występowaniu i rozprzestrzenianiu się chorób zakaźnych trzody chlewnej, ze szczególnym uwzględnieniem ASF”.

Główny Lekarz Weterynarii 12 stycznia poinformował o dwóch kolejnych przypadkach afrykańskiego pomoru świń (ASF) u dzików na terytorium Polski.

Sto sześćdziesiąty dziewiąty przypadek stanowią zwłoki dzika znalezione w pobliżu miejscowości Stare Mierzwice (gmina Sarnaki, powiat łosicki, województwo mazowieckie), w odległości ok. 17 km od granicy polsko - białoruskiej.

Sto siedemdziesiąty przypadek stanowi dzik odstrzelony w pobliżu miejscowości Hołodnica (gmina Rokitno, powiat bialski, województwo lubelskie), w odległości ok. 8 km od granicy polsko - białoruskiej.
Zwłoki pierwszego i tusza drugiego dzika zostały unieszkodliwione pod nadzorem właściwego powiatowego lekarza weterynarii.

Główny Lekarz Weterynarii apeluje do hodowców świń i myśliwych o przestrzeganie zasad bioasekuracji i bezwzględnego wypełniania wszelkich zaleceń służb weterynaryjnych dotyczących zabezpieczenia przed ewentualnym przeniknięciem wirusa ASF do gospodarstw utrzymujących świnie.

Szkolenia powiatowe organizowane przez Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Olsztynie zostaną przeprowadzone w dniach od 17 stycznia do 24 lutego, według harmonogramu dostępnego na stronie internetowej http://www.wmodr.pl/

Na szkoleniach zostaną omówią zagrożenia wynikające z rozprzestrzeniania się chorób zakaźnych, w tym szczególnie dużo uwagi poświęcone będzie afrykańskiemu pomorowi świń.

mkr

Polub nas na Facebooku:

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB