Piątek, 14 maja 2021

"Aktualne problemy i wyzwania w hodowli owiec i kóz" - 24 listopada na konferencji w WMODR w Olsztynie

2016-11-22 15:26:59 (ost. akt: 2016-11-22 16:22:07)
W bieżącym roku pogłowie owiec w naszym kraju zwiększyło się. Jak  podaje Główny Urząd Statystyczny ogółem w czerwcu 2016 r.  pogłowie owiec  wynosiło 236,5 tys. sztuk i było o 8,9 tys. sztuk wyższe niż w czerwcu 2015 r.

W bieżącym roku pogłowie owiec w naszym kraju zwiększyło się. Jak podaje Główny Urząd Statystyczny ogółem w czerwcu 2016 r. pogłowie owiec wynosiło 236,5 tys. sztuk i było o 8,9 tys. sztuk wyższe niż w czerwcu 2015 r.

Autor zdjęcia: Anna Uranowska

Podziel się:

W bieżącym roku pogłowie owiec w naszym kraju zwiększyło się. Jak podaje Główny Urząd Statystyczny ogółem w czerwcu 2016 r. pogłowie owiec wynosiło 236,5 tys. sztuk i było o 8,9 tys. sztuk wyższe niż w czerwcu 2015 r. Jak wygląda hodowla owiec w województwie warmińsko – mazurskim z jakimi problemami aktualnie borykają się hodowcy i wiele innych interesujących tematów już 24 listopada w Olsztynie.

Warmińsko-Mazurski Ośrodku Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Olsztynie oraz Warmińsko - Mazurski Regionalny Związek Hodowców Owiec i Kóz w Olsztynie, serdecznie zapraszają wszystkich zainteresowanych na konferencję "Aktualne problemy i wyzwania w hodowli owiec i kóz" . Spotkanie odbędzie się 24 listopada o godzinie 10.00 w sali konferencyjnej WMODR przy ul. Jagielońskiej w Olsztynie.

Podczas konferencji poruszane będą następujące tematy:

- hodowla owiec w województwie warmińsko - mazurskim
-uwarunkowania produkcji wysokiej jakości jagnięciny i koźlęciny
-wymagania weterynaryjne w hodowli i użytkowaniu owiec
- ubój owiec na własny użytek
- niedobory i zatrucia selenem u owiec
- profilaktyka kokcydiozy w stadzie owiec
- hodowla owiec w Czechach
- pastwiska dla owiec i kóz - zakładanie, odnowa, użytkowanie
- urządzenia elektroniczne w hodowli owiec i kóz

Wśród prelegentów min. prof. dr hab. Stanisław Milewski - UWM w Olsztynie,mgr inż. Irena Żelanis - dyrektor Biura WMRZHOiK w Olsztynie, dr hab. Andrzej Junkuszew - UP w Lublinie, dr hab. wet. Przemysław Sobiech -UWM w Olsztynie, lek. wet. Mirosław Karczewski - Powiatowy Lekarz Weterynarii w Olsztynie, inż. Roman Cieślar, Janusz Dramiński, Przemysław Sowul.

Miejsce: WMODR przy ul. Jagielońskiej w Olsztynie

Kiedy: 24 listopada, godz. 10.00

mkr
Źródło: WMODR w OlsztyniePolub nas na Facebooku:

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB