Czwartek, 22 kwietnia 2021

Dowiedz się więcej o swoich odmianach, czyli Dni Pola we Wrócikowie

2016-06-16 10:22:13 (ost. akt: 2016-06-16 10:36:51)
Dni Pola - tak było w 2008 roku

Dni Pola - tak było w 2008 roku

Autor zdjęcia: Anna Uranowska

Podziel się:

Stacja Doświadczalna Oceny Odmian jak co roku zaprasza na Dni Pola, które odbędą się w jej placówkach pod koniec czerwca. To idealna okazja na zobaczenie na czym polega praca doświadczalników.

Jak co roku we Wrócikowie odbędą się Dni Pola, które organizowane są przez Stację Doświadczalną Oceny Odmian w tej położonej pod Barczewem wsi. SDOO prowadzi zadania w ramach porejstrowego doświadczalnictwa dla Warmii i Mazur. Realizuje również plany badawczo-doświadczalne Centralnego Ośrodka Badań Odmian Roślin Uprawnych (COBORU). To właśnie stacja we Wrócikowie ustala listy zalecanych do uprawy odmian na terenie województwa, zajmuje się również prowadzeniem usługowej działalności doświadczalnej na potrzeby ośrodków naukowych oraz podmiotów związanych z rolnictwem.

Dni Pola to idealna okazja, żeby zobaczyć jak wygląda praca ośrodka... od środka. W tym roku odbędą się one 22 czerwca we Wrócikowie. — Wydarzenie skierowane jest do zajmujących się rolnictwem czy osób, które planują przejęcie gospodarstwa — mówi dyrektor stacji Henryk Pastuszek. Dni Pola nie odbywają się jedynie we Wrócikowie. — Dni otwarte odbędą się w Zakładzie Doświadczalnym Oceny Odmian w Ruskiej Wsi, a 29 czerwca odbędą się wykłady w Zakładzie Doświadczalnym Oceny Odmian w Rychlikach — informuje Henryk Pastuszek.

W trakcie Dni Pola będzie można zobaczyć na czym polega praca doświadczalnika. — Będziemy prezentować wyniki naszych badań. Będzie można dowiedzieć się ciekawych informacji na temat chorób, na które chorowały rośliny w naszym województwie — mówi dyrektor SDOO we Wrócikowie. Tegoroczna zima nie należała do najmroźniejszych, ale nie oznacza to, że nie miała wpływu na straty rolników. To będzie też jednym z tematów podejmowanych podczas tegorocznych Dni Pola. — Dla każdego rolnika ważna jest informacja z jego okolic — podsumowuje Henryk Pastuszek.

Jest impreza plenerowa, która na pewno zaciekawi osoby związane z rolnictwem, ale nie tylko. Jest to też interesujące wydarzenie dla mieszkańców okolicznych gmin i wsi. Datę 22 czerwca powinni w swoim kalendarzu zakreślić również uczniowie i studenci kierunków rolniczych, bo to dla nich okazja na zobaczenie, jak będzie wyglądać ich przyszła praca.

Michał Krawiel

Zobaczcie jak było na Dniach Pola w 2008 i 2009 roku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Polub nas na Facebooku:

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB