Czwartek, 18 lipca 2024

Podsumowanie konkursu AGROLIGA 2023 w województwie warmińsko-mazurskim

2023-10-05 21:53:17 (ost. akt: 2023-10-05 22:01:57)

Autor zdjęcia: WMODR

Podziel się:

Gospodarstwo Państwa Katarzyny i Daniela Malickich z miejscowości Komalwy powiecie olsztyńskim oraz Tymbark – MWS Sp.z o.o. Oddział w Olsztynku w powiecie olsztyńskim to zwycięscy tegorocznej edycji prestiżowego konkursu AgroLiga w województwie warmińsko-mazurskim.

Tegoroczne eliminacje konkursu AgroLiga 2023 rozstrzygane są na dwóch szczeblach – wojewódzkim i krajowym.

https://m.wm.pl/2023/10/orig/mistrz-firma-1051356.jpg

Wojewódzki etap konkursu organizowany był przez Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Olsztynie w ramach operacji „Konkurs Argoliga 2022/23 – etap wojewódzki III Edycja”, w której liderem jest Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie we współpracy z Mazowieckim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego w Warszawie, Warmińsko-Mazurskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego w Olsztynie, Kujawsko-Pomorskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego w Minikowie, Lubelskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego w Końskowoli, w partnerstwie z Lubelską Izbą Rolniczą oraz ze Stowarzyszeniem Lokalna Grupa Działania „Brama na Podlasie”, natomiast etap krajowy przez Redakcję Audycji Programu 1 TVP i Stowarzyszenie AgroBiznesKlub pod Honorowym Patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Prezesów: TVP S.A., ARiMR, KOWR i KRUS.

https://m.wm.pl/2023/10/orig/mistrz-rolnik-1051359.jpg

Tegoroczne podsumowanie wojewódzkiego etapu konkursu AgroLiga odbyło się 21 września w hotelu Zalesie Mazury Active & Spa.


Gościem honorowym wydarzenia był Robert Telus, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Cieszę się, że dziś w tak kameralnym, prawie rodzinnym gronie możemy spotkać i poznać bliżej tych najlepszych pod względem uzyskiwanych plonów, wydajności i produkcji zwierzęcej, przestrzegania zasad bezpieczeństwa pracy.

Podczas uroczystego finału organizowanego przez Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Olsztynie zaprezentowano laureatów tegorocznego konkursu Agroliga 2023 ukazując najlepsze wzorce, dobre praktyki oraz innowacyjne rozwiązania laureatów. Przy wyborze Mistrza i Wicemistrza Wojewódzkiego w obu kategoriach komisja powołana przez Dyrektora Warmińsko-Mazurskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Olsztynie Pana Damiana Godzińskiego brała również pod uwagę: bezpieczeństwo pracy oraz estetykę obejścia i otoczenia gospodarstwa lub firmy.

https://m.wm.pl/2023/10/orig/wice-mistrz-firma-1051362.jpg

Na podstawie przeprowadzonych wizytacji w gospodarstwach i firmach oraz dostępnej dokumentacji i rozeznania komisja konkursowa „AgroLiga 2023” podjęła decyzję o przyznaniu następujących miejsc:

Kategoria ROLNIK
Mistrz – Katarzyna i Daniel Maliccy, Komalwy, powiat olsztyński
V-ce Mistrz - Krystyna i Rafał Waruszewscy, Brzozie Lubawskie, powiat nowomiejski

Laureaci konkursu AgroLigi 2023
Józef Wysocki, Pawłocin, powiat piski
Agnieszka Tołłoczko-Wróbel, Szkotowo, powiat nidzicki
Sebastian Barankiewicz, Gronówko, powiat braniewski
Łukasz Pergoł, Burkat, powiat działdowski
Kamil Chodakowski, Pistki, powiat ełcki

Kategoria FIRMA
Mistrz - Tymbark – MWS Sp.z o.o. Oddział w Olsztynku, powiat olsztyński
V-ce Mistrz - Zakład Metalowy ,,Agromasz” Janusz Gruszczewski, Mrągowo, powiat mrągowski

Laureat konkursu
Rolibud - Kamil Gdowik, Lemany, powiat szczycieński
Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Olsztynie składa gratulacje i wyrazy uznania dla laureatów oraz mistrzów i wicemistrzów konkursu Agroliga z województwa warmińsko-mazurskiego oraz życzy dalszych sukcesów, satysfakcji oraz mobilizacji do dalszej pracy.

Mistrzowie warmińsko-mazurskiej edycji konkursu Agroliga w kategorii Rolnik i Firma zmierzą się ze zwycięzcami z innych województw na szczeblu krajowym. Wyniki poznamy w przyszłym roku. Wszystkim życzymy powodzenia i cierpliwości w oczekiwaniu na zwycięzcę krajowego.

Konkurs AgroLiga 2022/23 – etap wojewódzki III Edycja, finansowany jest z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.

Za treść merytoryczną odpowiada Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie.
Odwiedź portal KSOW – http://ksow.pl
Zostań Partnerem Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich.

Agnieszka Wiśniewska
WMODR z siedzibą w Olsztynie

https://m.wm.pl/2023/05/orig/loga-876406-990749.jpg

https://m.wm.pl/2023/05/n/ksow3-2-990773.jpg

Polub nas na Facebooku:

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB