Piątek, 3 lutego 2023

Części do ciągników rolniczych Ursus, czym się różnią oryginalne części do ciągników od zamienników?

2022-11-25 21:07:02 (ost. akt: 2022-11-25 21:45:03) Artykuł sponsorowany

Podziel się:

Konieczność zakupu części do maszyn rolniczych często staje się nieunikniona. Powstaje wtedy pytanie - postawić na oryginalne części od producenta czy zainwestować w zamienniki? Zwolenników obu rozwiązań nie brakuje, jednak warto pochylić się nieco bardziej rzetelnie nad tematem. Czym różnią się części oryginalne od zamienników? Dlaczego zaleca się postawić na części od producenta? Odpowiedzi na te pytania postara się udzielić poniższy tekst.

Oryginalne części do ciągników rolniczych kontra zamienniki-na które warto postawić?


Części do ciągników rolniczych Ursus, które wybrać, oryginalne czy w zamienniki? To pytanie zadaje sobie wielu rolników. Jest to spór, który trwa od dawna i nie dotyczy tylko maszyn rolniczych, ale wszystkich pojazdów kołowych. Większość ekspertów uważa, że zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest zakup części oryginalnych. Czym argumentują swoje zdanie?

Oryginalne części do ciągników rolniczych to gwarancja sprawnego funkcjonowania. Części pochodzące od samego producenta są idealnie dopasowane do konkretnego modelu, a to przekłada się na niezawodność. Zamienniki, które są dostosowane jednocześnie do kilku modeli, mogą negatywnie wpłynąć na pracę innych podzespołów i w rezultacie doprowadzić do ich awarii.

Sprawi to, że kolejne części maszyny będą musiały zostać wymienione. Prowadzi to do nawarstwienia się kosztów i w rezultacie wydania o wiele większej kwoty niż za pojedynczą część oryginalną. W rzeczywistości poczynione oszczędności okażą się pozorne i naprawdę wydamy o wiele większą kwotę. Warto stawiać na wysokiej jakości części eksploatacyjne, zwłaszcza te, które poddane są dużym obciążeniom i narażone na szybsze zużycia. Dlatego warto kupić oryginalne sprzęgło do Ursusa C-330 lub części do silnika Ursusa C-360.

Czym części oryginalne Ursus różnią się od zamienników?


Oryginalne części do ciągników Ursus posiadają najwyższy standard określony przez producenta oraz zdecydowanie dłuższą żywotność. Każdy produkt posiada konkretną żywotność. Jeżeli część zepsuje się wcześniej, przysługuje nam prawo do skorzystania z gwarancji. Takiej możliwości nie będziemy mieli w przypadku zamienników.

Bez wątpienia wśród wad oryginalnych części do ciągników Ursus wymienić należy ich wyższą cenę w porównaniu z zamiennikami. Dają one jednak więcej pewności co do prawidłowej pracy. Możemy mieć stuprocentową pewność, że części pochodzące wprost od producenta będę w pełni kompatybilne z resztą sprzętu, co przełoży się na większą płynność pracy.

Głównym powodem, dla którego rolnicy wybierają zamienniki, jest niższa cena. Warto jednak zdawać sobie sprawę, że jest ona niższa ze względu na krótszą żywotność oraz większą awaryjność niż części oryginalne. Sprawia to, że częściej będziemy zmuszeni przeprowadzać remont sprzętu rolniczego, co może zdecydowanie zwiększyć koszta.


Polub nas na Facebooku:

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB