środa, 8 grudnia 2021

Biesowo najpiękniejszą wsią w naszym regionie

2021-10-12 17:39:55 (ost. akt: 2021-10-12 17:41:04)
Od prawej: burmistrz Biskupca Kamil Kozłowski, sołtys wsi Biesowo Janusz Radziszewski i jego żona oraz mieszkańcy zwycięskiej wsi.

Od prawej: burmistrz Biskupca Kamil Kozłowski, sołtys wsi Biesowo Janusz Radziszewski i jego żona oraz mieszkańcy zwycięskiej wsi.

Autor zdjęcia: Lidia Wieczorek

Podziel się:

12 października rozstrzygnięto XXV edycję konkursu „Czysta i piękna zagroda – estetyczna wieś 2021”. Zwycięską wsią zostało Biesowo w gminie Biskupiec, które po raz trzeci zdobyło pierwsze miejsce w tym konkursie!

Łącznie wyróżniono 18 miejscowości, jednak główne nagrody były 4. Czwarte miejsce zajęła wieś Ogródki (gm. Barciany), trzecie miejsce przypadło Nowej Wsi Kętrzyńskiej (gm. Kętrzyn), a na drugim miejscu znalazła się wieś Winda (gm. Barciany). Tegorocznym zwycięzcą była wieś Biesowo zdobyła tytuł estetycznej wsi po raz trzeci i zdobyła nagrodę w wysokości 50 tys. złotych. Rekordową gminą pod względem wyróżnień okazała się gmina Barciany, z której aż trzy wsie zdobyły wyróżnienia!

Biesowo, którego sołtysem jest Janusz Radziszewski, po czternastoletniej przerwie ponownie wzięło udział w konkursie i od razu zajęło pierwsze miejsce. Wieś ta słynie z corocznego festiwalu „Warmińska Uczta Pierogowa”, który w tym roku miał swoją 14. edycję.

Startowaliśmy po raz piąty w tym konkursie i udało nam się zdobyć 3 korony! Co naszej miejscowości dały konkursy? Pieniądze i sławę [śmiech]! Gdy wygraliśmy po raz pierwszy, to sponsorzy sami się do nas garnęli, dwa lata później, czyli po następnym zwycięstwie było jeszcze lepiej ‒ wtedy powstała nasza impreza „Warmińska Uczta Pierogowa”. Po czternastu latach wróciliśmy do gry. Udało się! Jesteśmy znów na szczycie — mówi Janusz Radziszewski.

Udział w konkursie mogły wziąć wsie z terenu gmin należących do Związku Gmin Warmińsko-Mazurskich. Oceniano nie tylko zmianę estetyczną miejscowości, ale też poprawę ich stanu ekologicznego. Ideą organizatorów jest zachęcenie społeczności lokalnej do aktywnego działania na rzecz podniesienia atrakcyjności wsi i poprawy życia mieszkańców. Do tej pory udział w konkursie wzięło aż 995 wsi!

Członkowie komisji odwiedzali wsie przed wakacjami oraz we wrześniu, dzięki czemu mogli ocenić postęp i wkład pracy mieszkańców, który przyczynił się do poprawy stanu swojej miejscowości.

lew

Polub nas na Facebooku:

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB