Czwartek, 24 czerwca 2021

Wyłudzone 21 mln złotych z AMiRM - 10 zatrzymanych.

2018-06-06 20:57:03 (ost. akt: 2018-06-06 21:14:20)

Podziel się:

Kilka miesięcy wytężonej pracy CBŚP i Prokuratury Regionalnej w Warszawie zakończyło się akcją przeprowadzoną 5-go czerwca w woj. mazowieckim. Zatrzymano 10 osób podejrzanych o wyłudzenie dofinansowania.

Z wstępnych ustaleń śledczych wynika, że z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wyłudzono kwotę nie mniejszą niż 21 mln zł.

Wszystko zaczęło się od kontroli przeprowadzonej w ARiMR, podczas której stwierdzono nieprawidłowości polegające na zawyżaniu przez gospodarstwa kwot na pokrycie kosztów inwestycji, które były następnie wypłacone przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.
To pracownicy ARiMR-u poinformowali organy ścigania o swoich podejrzeniach.

Funkcjonariusze potrzebowali kilku miesięcy, aby zebrać informacje o wyłudzeniach. Z ich ustaleń wynika, że składano nierzetelną dokumentację w celu uzyskania dofinansowania ze środków finansowych krajowych oraz z Unii Europejskiej.
W ten sposób wprowadzono w błąd pracowników Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Warszawie.

Wczoraj, 5 czerwca, policjanci CBŚP wkroczyli do kilkunastu lokali na terenie województwa mazowieckiego zatrzymując 10 osób. Po doprowadzeniu do Prokuratury Regionalnej w Warszawie podejrzanym przedstawiono zarzuty dotyczące oszustwa popełnionego w celu osiągnięcia korzyści majątkowej na szkodę Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Unii Europejskiej, a także przedłożenie, podczas ubiegania się o dofinansowanie poświadczających nieprawdę, nierzetelnych dokumentów o przyznanie pomocy finansowej na pokrycie kosztów inwestycji gospodarczych.

Tego typu przestępstwa zagrożone są karą pozbawienia wolności do 10 lat, karą grzywny, a także przepadek przedmiotów i korzyści pochodzących z przestępstw lub ich równowartość.

Sprawa ma nadal charakter rozwojowy i śledczy wyjaśniają wszystkie fakty związane z przestępczym procederem.

źródło: CBŚP

Polub nas na Facebooku:

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Jadwiga_Misiak #2514938 | 213.76.*.* 7 cze 2018 11:48

  Ktoś to chyba weryfikował z ramienia ARiMR. Jak to możliwe, że najpierw wypłacili, a dopiero poinformowali organy ścigania? Czyżby "prowizją" ktoś nie chciał sie podzielić?

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Tomek #2514796 | 145.237.*.* 7 cze 2018 07:23

  W każdej wsi i gminie wszyscy o tym wiedzą.

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. rolnik #2514722 | 188.146.*.* 6 cze 2018 22:31

  Nie trzeba żadnego śledztwa żeby stwierdzić wyłudzenie milionów złotych z ARiMR . Wystarczy zapytać na wsi kto uprawia pole , i sprawdzić w agencji kto pobiera dopłaty , Okaże się . że połowa to oszuści . Tylko żaden rząd tego nie zrobi bo połowę partii musieli by zamknąć .

  Ocena komentarza: warty uwagi (19) ! - + odpowiedz na ten komentarz