Sobota, 8 maja 2021

Ostróda. 10-11 lutego czempiony wyjdą na ring

2018-01-26 08:00:00 (ost. akt: 2018-02-03 16:37:46)
Pierwszego dnia wystawy minister rolnictwa i rozwoju wsi wręczy wyróżniającym się rolnikom odznaki honorowe Zasłużony dla rolnictwa oraz Złote Honorowe Odznaki Polskiej Federacji Hodowców i Producentów Mleka

Pierwszego dnia wystawy minister rolnictwa i rozwoju wsi wręczy wyróżniającym się rolnikom odznaki honorowe Zasłużony dla rolnictwa oraz Złote Honorowe Odznaki Polskiej Federacji Hodowców i Producentów Mleka

Autor zdjęcia: Barbara Chadaj-Lamcho

Podziel się:

Już za tydzień w Expo Mazury w Ostródzie odbędzie się Warmińsko-Mazurska Wystawa Zwierząt Hodowlanych. To obowiązkowy przystanek na drodze każdego hodowcy, zarówno doświadczonego, jak i początkującego. Będzie co oglądać.

Wystawa organizowana przez Warmińsko-Mazurską Izbę Rolniczą tradycyjnie towarzyszy Mazurskiemu Agro Show — największej imprezie w Polsce północno-wschodniej dedykowanej rolnikom. Tu spotkają się producenci, dystrybutorzy i sprzedawcy sprzętów i akcesoriów niezbędnych w działalności hodowlanej i rolniczej. Zainteresowani znajdą najnowsze rozwiązania w hodowli zwierząt, informacje o tym, jak usprawnić gospodarstwo albo po prostu nawiązać ciekawe kontakty.

— Wystawa daje szansę naszym hodowcom na zaprezentowanie tego, co mamy najlepsze w hodowli zwierząt — mówi Jan Heichel, prezes Warmińsko-Mazurskiej Izby Rolniczej. — Każdy region ma taką wystawę, na której prezentuje swój potencjał, my też mamy się czym pochwalić. U nas na wystawie pokaże się kilkudziesięciu hodowców zwierząt. Dla nich, zwłaszcza nagrodzonych czempionów, to świetna promocja i szansa na wykorzystanie genetycznego potencjału, czyli dobrą sprzedaż. Warto się tu pokazać.

Warmińsko-Mazurska Wystawa Zwierząt Hodowlanych odbędzie się w dniach 10-11 lutego w Expo Mazury w Ostródzie
Fot. Barbara Chadaj-Lamcho
Warmińsko-Mazurska Wystawa Zwierząt Hodowlanych odbędzie się w dniach 10-11 lutego w Expo Mazury w Ostródzie

Ranga wystawy rośnie, co roku zwiększa się też liczba gości. W 2016 roku było to 18 tysięcy, a rok temu w Warmińsko-Mazurskiej Wystawie Zwierząt Hodowlanych wzięło udział już ponad 25 tysięcy osób, m.in. rolników, hodowców zwierząt hodowlanych oraz przedstawicieli lokalnych i regionalnych instytucji rolniczych.

Co będzie na wystawie w tym roku? Hodowcy zwierząt tradycyjnie zaprezentują bydło mleczne, bydło mięsne, konie i trzodę. Komisje wybiorą czempionów i wiceczempionów w poszczególnych kategoriach.

Pierwszy dzień wystawy, to tradycyjnie święto rolników. Tego dnia minister rolnictwa i rozwoju wsi wręczy wyróżniającym się rolnikom odznaki honorowe Zasłużony dla rolnictwa oraz Złote Honorowe Odznaki Polskiej Federacji Hodowców i Producentów Mleka. Tak będzie i podczas tegorocznej edycji.
Warmińsko-Mazurska Wystawa Zwierząt Hodowlanych odbędzie się w dniach 10-11 lutego w Expo Mazury w Ostródzie.

Barbara Chadaj-Lamcho
b.chadaj@gazetaolsztynska.pl

Artykuł ukazał się w miesięczniku "Rolnicze ABC" nr 1 (328) styczeń 2018


Polub nas na Facebooku:

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB