Czwartek, 24 czerwca 2021

20 lat Warmińsko-Mazurskiej Izby Rolniczej

2016-06-23 14:01:52 (ost. akt: 2016-06-23 14:55:46)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu.

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu.

Autor zdjęcia: W-MIR

Podziel się:

Obchody 20-lecia Warmińsko-Mazurskiej Izby Rolniczej odbyły się 21 czerwca w Kudypach koło Olsztyna i rozpoczęły się od mszy świętej, którą odprawił ksiądz prałat Józef Midura.

Uroczystość otworzył Jan Heichel, prezes Warmińsko-Mazurskiej Izby Rolniczej, witając gości z Warmii i Mazur, Polski i z zagranicy, którzy przez 20 lat współpracowali z samorządem rolniczym.

Jubileusz był okazją do wspomnień, refleksji i podsumowań, ale też sposobnością do wyznaczenia nowych planów i celów na kolejne lata. Podczas uroczystości zostali uhonorowani ludzie, którzy budują samorząd rolniczy.

— Warmińsko-Mazurska Izba Rolnicza od 20 lat podejmuje liczne działania na rzecz rolnictwa i rolników Warmii i Mazur — powiedział prezes. — Nie sposób wymienić wszystkich działań, ale należy pamiętać, że zawsze kierowała się dobrem swoich członków, czyli rolników ułatwiając powiększanie indywidualnych gospodarstw rolnych, organizując szkolenia, wyjazdy studyjne, konferencje, seminaria, oferując pomoc w wypełnianiu wniosków o płatności bezpośrednie, czy też zabiegając o zachowanie charakterystycznych dla województwa warmińsko-mazurskiego produktów żywnościowych.

Uczestnicy obchodów Warmińsko-Mazurskiej Izby Rolniczej obejrzeli występy zespołów ludowych „Kurpie z Rozóg” i Pieckowianie.

red.

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Polub nas na Facebooku:

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB