środa, 21 kwietnia 2021

XXVI Jesienne Targi Rolnicze „Wszystko dla Rolnictwa”

2019-09-02 15:02:19 (ost. akt: 2019-09-03 08:29:00) Artykuł sponsorowany

Podziel się:

Duża oferta maszyn rolniczych, gospodarstw ogrodniczych oraz prezentacja rękodzieła i sztuki ludowej, a do tego swojskie jedzenie i atmosfera pikniku. To tylko niektóre z licznych atrakcji, jakie czekają na zwiedzających podczas XXVI Jesiennych Targów Rolniczych „Wszystko dla rolnictwa”. Impreza odbędzie się w dniach 7-8 września 2019 r. na terenie Warmińsko-Mazurskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Olsztynie przy ulicy Jagiellońskiej 91.

To już dwudziesta szósta odsłona Jesiennych Targów Rolniczych, które od wielu lat odbywają się na terenie WMODR w Olsztynie. Targi te cieszą się dużym zainteresowaniem nie tylko mieszkańców Olsztyna i okolic ale również przyciągają zwiedzających z całego regionu. Corocznie targi odwiedza około 200 wystawców i ponad 30 tysięcy zwiedzających. Ze względu na swoją długą historię Jesienne Targi Rolnicze na stałe zagościły w kalendarzu jesiennych imprez odbywających się w naszym mieście. Targi te skierowane są nie tylko do rolników. Coś dla siebie znajdą zarówno mieszkańcy wsi i obszarów wiejskich jak również działkowcy oraz właściciele ogrodów, posesji i balkonów.
- Wykorzystując wieloletnie doświadczenie zapewniamy, że i w tym roku nie zabraknie bogatej oferty gospodarstw ogrodniczych i szkółkarskich oraz producentów zabudowy i aranżacji ogrodów, z pasją wykonanych wyrobów rękodzielniczych, swojskiego jedzenia, piknikowej atmosfery i wielu atrakcji – mówi Mirosław Fesnak, komisarz targów.

Podczas targów będzie można się zapoznać z ofertą przygotowaną przez producentów maszyn i urządzeń rolniczych, ciągników a także z ofertą firm zajmujących się wyposażeniem budynków inwentarskich. W bogatym programie targów znajdzie się pokaz: roślin oraz artykułów szkółkarskich, i ogrodniczych, oraz zabudowy, wyposażenia i aranżacji ogrodów. Nie zabraknie także szerokiej oferty rozsad warzyw i ziół oraz nawozów, nasion i środków ochrony roślin, chętnie kupowanych przez działkowców i właścicieli przydomowych ogródków. Swoją ofertę zaprezentują także producenci i przedstawiciele firm oferujących instalacje wykorzystujące odnawialne źródła do produkcji energii cieplnej i elektrycznej, które z roku na rok cieszą się coraz większym zainteresowaniem.

Podobnie jak w ubiegłych latach, będzie można skorzystać z porad fachowców. Odwiedzający targi ze strony specjalistów uzyskają pomoc na temat sposobu pielęgnacji roślin czy zagospodarowania i aranżacji przestrzeni w ogrodzie oraz wsparcia rolnictwa i obszarów wiejskich ze środków krajowych i unijnych. Swoją radą i pomocą będą też służyć przedstawiciele instytucji i organizacji związanych z rolnictwem i obszarami wiejskimi, na czele z Warmińsko-Mazurskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Olsztynie, którego pracownicy będą udzielać porad z zakresu technologii produkcji roślinnej i zwierzęcej, ekonomiki rolnictwa, rachunkowości, Wspólnej Polityki Rolnej oraz wiejskiego gospodarstwa domowego i agroturystyki.

Zgodnie z tradycją, nie zabraknie twórców rękodzieła, sztuki ludowej oraz smacznej kuchni regionalnej. Zaprezentowana zostanie szeroka gama misternie wykonanych wyrobów rękodzielniczych zarówno użytkowych jak i artystycznych począwszy od biżuterii oraz kompozycji wykonanych na bazie ziół, przez galanterię drewnianą, po naczynia toczone na kole garncarskim, wyroby z wikliny czy meble ogrodowe. Na miłośników swojskiego jedzenia czekać będą domowe wędliny, smalec ze skwarkami i świeży, wiejski chleb - wszystko według tradycyjnych, regionalnych receptur. Nie zabraknie także miodów pozyskanych z warmińsko – mazurskich pasiek.
Partnerzy tegorocznych targów – Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa oraz Krajowy Związek Grup Producentów Rolnych - Izba Gospodarcza – zorganizują pokazy i degustacje kulinarne. W sobotę odbędzie się Bitwa Regionów organizowana przez KOWR. To ogólnopolski konkurs, w którym reprezentacje Kół Gospodyń Wiejskich przygotowują regionalną potrawę w oparciu o własną recepturę i rodzime produkty. W niedzielę natomiast na stoiskach zorganizowanych przez KOWR nabyć będzie można zdrową polską żywność spod znaku „Polska Smakuje”.

Swoją obecność na targach zapowiedzieli również hodowcy koni z województwa warmińsko-mazurskiego. Ich konie konkurować będą w niedzielę 8 września podczas Czempionatu źrebiąt zimnokrwistych.

Niebywałą atrakcją dla najmłodszych będzie prezentacja sprzętu wykorzystywanego przez Wojska Obrony Terytorialnej.

- Jesteśmy przekonani, że nasze starania zapewnią świetną zabawę w sielskiej atmosferze. Zapraszamy już dzisiaj do odwiedzenia targów 7 i 8 września już od godziny 9 życząc wielu wrażeń, satysfakcji i udanych zakupów – zaprasza Mirosław Fesnak, komisarz targów.

Po więcej informacji zapraszamy na stronę internetową www.wmodr.pl oraz na fanpage Ośrodka www.facebook.com/wmodr.olsztyn

Serdecznie zapraszamy do Warmińsko – Mazurskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Olsztynie w dniach 7-8 września 2019 r. w godzinach od 9 do 17!

Polub nas na Facebooku:

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB