Piątek, 23 kwietnia 2021

Pompy ogrodowe – uniwersalne systemy podlewania

2019-04-11 11:32:44 (ost. akt: 2019-04-11 12:06:04)

Podziel się:

Obecnie na rynku istnieje ogromna różnorodność pomp, które stanowią funkcjonalne urządzenie, które skutecznie zasili nas ogród w wodę. Warto jednak pomyśleć nad optymalnym rozwiązaniem, które będzie nie tylko efektywne, lecz również niezawodne i trwałe przez wiele lat.

Sprawdzone systemy pomp ogrodowych o zróżnicowanych parametrach i pełnej wydajności ciśnieniowej znajdziemy na stronie internetowej http://www.saga.info.pl/pompy-ogrodowe/.

Wysoka funkcjonalność i trwały mechanizm pompy kompaktowej

Kompaktowe pompy zatapialne to jedna z wielu propozycji pozwalających na dobranie urządzenia do pompowania wody w przydomowym ogrodzie. Pompa kompaktowa to wysokiej klasy mechanizm, które może wypompowywać wodę z basenu, oczek wodnych czy innych akwenów, a także z zalanych miejsc, m.in. z piwnicy. Modele kompaktowe pomp wyposażono w wyłącznik pływakowy, dzięki któremu następuje samoczynne zatrzymanie pompy w chwili osiągnięcia określonego poziomu wody.

Przenośne pompy ogrodowe – wygoda w małych ogródkach

Inne rozwiązanie stanowi przenośna pompa do ogrodu Sigma. Jej głównym zadaniem jest odwadnianie. Sigma to model pompy o odpowiedniej mocy ssania i wydajności ciśnieniowej, przeznaczony do pompowania brudnej wody, mydlin, ścieków i zawiesin. To urządzenie mobilne ze względu na poręczny, ergonomiczny kształt i niewielką wagę.

Pompy ręczne – uniwersalny mechanizm stosowany od wielu lat

Wśród pomp ręcznych na uwagę zasługuje poręczna pompa skrzydełkowa. Jednym z jej atutów jest mechanizm samozasysania o wydajności do 140 l/min. i wysokości podnoszenia aż do 25 m. Zaprojektowano ją do pompowania wody i innych płynów, m.in. paliw i jest ona dobierana w zależności od specyfikacji materiałowej. Wykonane z kwasoodpornej stali pompy Ebara, dostępne także w wersji żeliwnej, wyróżniają bardzo dobre parametry przepływu. Znakomicie sprawdzają się jako pompy dostarczające wodę do powlewania. Funkcjonalność i niezawodność urządzenia potwierdziło wielu użytkowników pompy do wody o nazwie Kropla stosowanej do podlewania ogrodu, zraszania roślin oraz napełniania i opróżniania zbiorników.

Pompy zatapialne

Pompy zatapialne, znane jako zanurzeniowe to kolejne rozwiązanie stosowane do wypompowywania lub przepompowania wody czystej i bardzo brudnej, wykorzystywane w pożarnictwie. Pozwalają one usuwać wodę z różnych akwenów, m.in. basenu czy oczka wodnego oraz zalanej piwnicy. Mechanizm pompy zatapialnej opiera się o zanurzenie w wodzie i podpięcie specjalnej rury, zazwyczaj w postaci węża, w celu przepompowywania nieczystości z różnych zbiorników, również z szamba. Pompy zatapialne wyróżniają się hermetycznym zamknięciem, całkowitą wodoodpornością, wysoką wydajnością i relatywnie niskim ciśnieniem, dlatego nie wykorzystujemy ich do budowy zestawu hydroforowego w celu zasilenia systemu nawadniającego. Niektóre modele przystosowane zostały do obniżania poziomu wód gruntowych, dzięki czemu mogą odprowadzać brudną wodę z gospodarstw.

Materiał Partnera powstał we współpracy z www.saga.info.pl

Polub nas na Facebooku:

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB