Wtorek, 20 kwietnia 2021

XVI Konkurs Bezpieczne Gospodarstwo Rolne - trwa przyjmowanie zgłoszeń

2018-03-13 10:40:03 (ost. akt: 2018-03-13 11:05:01)
Gospodarstwo Beaty i Radosława Rafalskich z Żabiego Rogu w gminie Morąg. I miejsce  Etapu Wojewódzkiego XIV Ogólnokrajowego Konkursu BGR

Gospodarstwo Beaty i Radosława Rafalskich z Żabiego Rogu w gminie Morąg. I miejsce Etapu Wojewódzkiego XIV Ogólnokrajowego Konkursu BGR

Autor zdjęcia: Archiwum

Podziel się:

31 marca 2018 r. upływa termin zgłaszania gospodarstw do udziału w XVI Konkursie Bezpieczne Gospodarstwo Rolne, konkurs co roku cieszy się dużym zainteresowaniem. W piętnastu dotychczasowych edycjach udział wzięło ponad 18 tysięcy gospodarstw indywidualnych.

Celem Konkursu jest promocja zasad ochrony zdrowia i życia w gospodarstwie rolnym. Udział w Konkursie mogą brać zarówno duże, jak i małe gospodarstwa rolne.

XVI Konkurs Bezpieczne Gospodarstwo Rolne uzyskał Patronat Honorowy Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w roku 100-lecia Odzyskania Niepodległości 1918-2018.

Od 2003 r. Konkurs organizowany jest przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, we współpracy z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Państwową Inspekcją Pracy. W 2018 roku jednym z organizatorów jest również Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Należy podkreślić, że uczestniczyć w konkursie mogą zarówno duże, jak i małe gospodarstwa rolne. Na laureatów czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe i finansowe - w ubiegłym roku zwycięzca został uhonorowany ciągnikiem o mocy 55 KM.

Właściciele zgłaszanych gospodarstw mają okazję do zaprezentowania swoich warsztatów pracy i osiągnięć zawodowych, a także poddania gospodarstwa profesjonalnemu audytowi bezpieczeństwa pracy, który przeprowadzą komisje konkursowe. W skład komisji konkursowych wchodzą specjaliści z zakresu bhp w rolnictwie, reprezentujący Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Państwową Inspekcję Pracy, Ośrodki Doradztwa Rolniczego, Ochotniczą Straż Pożarną i inne instytucje działające w środowisku wiejskim.

Ważne terminy:

31.03.2018 r. - upływa termin zgłaszania udziału w konkursie
25.05.2018 r.- zakończenie etapu regionalnego konkursu
15.06.2018 r. - zakończenie etapu wojewódzkiego
09.07 - 27.07.2018 r. - wizytacja gospodarstw finałowych.


mkr
Źródło: KRUS

Polub nas na Facebooku:

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB