Czwartek, 1 października 2020

Warzywa z doniczek? Dlaczego nie!

2018-01-29 08:07:39 (ost. akt: 2018-01-29 10:16:24) Artykuł sponsorowany

Autor zdjęcia: mat. reklamowe zleceniodawcy

Podziel się:

Środek zimy, a ty nie możesz doczekać się świeżych warzyw? Zdecyduj się na domową uprawę, która sprawi, że już niebawem sięgniesz po świeże witaminy.

Dziś możliwości jest naprawdę wiele, aby za niewielkie pieniądze przygotować swój własny domowy mini warzywniak. Takie formy uprawy popularne są od lat w rozwiniętych krajach, szczególnie wśród mieszkańców miast. W ten sposób mogą oni sięgać po witaminy ze swojego domowego ogródka. Dlaczego? Ponieważ szczególnie w czasie zimy, warzywa liściowe, które kupujemy w sklepach nie mają takiej jakości, jakiej byśmy oczekiwali. Chcesz mieć pewność, że spożywasz zdrowe i świeże warzywa? Wyhoduj je sobie sam.

Decydując się na uprawę w doniczkach najpierw sprawdźmy, jakie warzywa możemy w ten sposób hodować. Okazuje się, że nadają się do tego różnego rodzaju sałaty, szczypior, cebula dymka, pietruszka, papryka, pomidory koktailowe, a nawet cukinia. Warto pomyśleć również o łatwych w uprawie ziołach, takich jak chociażby bazylia, która może być świetnym dodatkiem do pomidorów. W doniczkach, zamiast kwiatów, można posadzić truskawki oraz poziomki.

Możemy zdecydować się na uprawę warzyw z rozsady siejąc nasiona do specjalnie przeznaczonych do tego pęczniejących eko-doniczek lub doniczek torfowych.
W przypadku rozsady pamiętajmy, aby warzywa umieścić do odpowiedniej wielkości pojemników/doniczek. Warzywa do swojego wzrostu potrzebują odpowiedniej ilości żyznej ziemi bogatej w składniki mineralne. Ziemię taką możemy zakupić w odpowiednim sklepie ogrodniczym, również przez internet.

Pamiętajmy, aby na dnie doniczki wykonać dobry drenaż, dzięki czemu warzywa nie będą gniły od nadmiaru wody. Doniczka powinna mieć również otwór odprowadzający wodę. Do podlewania warzyw należy użyć wodę odstaną co najmniej jeden dzień. Wzrastające warzywa należy również regularnie nawozić. Szczególnie zalecane są nawozy naturalne. W przypadku oprysków, również bazujmy na preparatach naturalnych.


Polub nas na Facebooku: