Czwartek, 22 kwietnia 2021

Ekspert radzi: Dlaczego warto ubezpieczyć życie… nawet do 1 mln zł

2017-05-11 13:05:52 (ost. akt: 2017-05-11 13:25:22) Artykuł sponsorowany
Marta Wieczorek-Kożuch, dyrektor Oddziału Olsztyn Concordia Ubezpieczenia

Marta Wieczorek-Kożuch, dyrektor Oddziału Olsztyn Concordia Ubezpieczenia

Autor zdjęcia: Concordia Ubezpieczenia

Podziel się:

Ekspert Concordii Ubezpieczenia podaje 5 powodów, dla których warto ubezpieczyć się na życie. Są życiowe sytuacje, podjęte zobowiązania, które przemawiają za taką decyzją. Marta Wieczorek-Kożuch, dyrektor Oddziału Olsztyn Concordia Ubezpieczenia wyjaśnia, kiedy warto rozważyć takie rozwiązanie.

Utrzymuję aktualnie rodzinę
— Masz na utrzymaniu rodzinę? Jakość życia twoich bliskich zależy od twoich dochodów? Już samo to stanowi wystarczającą podstawę, by ubezpieczyć się na życie. Dobrze dobrane ubezpieczenie pozwoli zastąpić twój dochód na wypadek śmierci, poważnej choroby, inwalidztwa lub niezdolności do pracy.

Chcę zapewnić dobry start dzieciom
— Jeśli umrzesz nagle, prawdopodobnie twoje oszczędności nie pozwolą zapewnić rodzinie wystarczających środków na dalszą egzystencję. Ubezpieczenie na życie zapewni twoim dzieciom środki na dobrą edukację i zabezpieczenie wszystkich podstawowych potrzeb aż do chwili osiągnięcia przez nie dorosłości, a małżonkowi pozwoli zachować dotychczasowy poziom materialny życia.

Wziąłem kredyt na maszynę lub sprzęt rolniczy
— Problemem finansowym mogą być zwłaszcza zobowiązania kredytowe, zaciągnięte np. na zakup maszyny rolniczej. Środki uzyskane z ubezpieczenia pozwolą spłacić kredyt w razie śmierci kredytobiorcy. W przeciwnym razie obowiązek ten przeszedłby na jego rodzinę.

Chcę być niezależny
— W życiu jest wiele sytuacji, w których warto mieć dodatkowe środki pieniężne: ciężkie choroby, hospitalizacja, niezdolność do pracy. Formę finansowego zabezpieczenia często osiągnąć można dzięki umowom dodatkowym w ubezpieczeniach na życie. Warto o tym pomyśleć zwłaszcza w kluczowych momentach życia rodziny lub firmy.

Myślę o emeryturze
— Odkładanie dodatkowych pieniędzy to w polskich realiach obowiązek każdego odpowiedzialnego człowieka. Odpowiednio dobrana polisa zapewni zarówno ochronę przed skutkami wypadków, jak i przyzwoitą wysokość comiesięcznej emerytury — radzi ekspert.

Udoskonalone ubezpieczenie na życie
W zeszłym miesiącu Concordia Ubezpieczenia wprowadziła na rynek nową udoskonaloną odsłonę ubezpieczenia na życie, które przyda się w każdym z powyższych 5 przypadków. Życie Casco, bo taką nazwę nosi, obejmuje ponadto aż 26 chorób: zaczynając od nowotworów, poprzez zawał serca, udar mózgu, przeszczepianie narządów, ciężkie oparzenie, po operację zastawek serca, czy zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych. Istnieje także możliwość wybrania ograniczonego wariantu ochrony tylko na wypadek zachorowania na nowotwór złośliwy lub łagodny nowotwór mózgu. Co ważne, w przypadku niepowiązanych ze sobą zachorowań w czasie trwania ochrony ubezpieczeniowej ubezpieczony ma możliwość otrzymania kilkukrotnej wypłaty przysługujących mu świadczeń.

Z myślą o rolnikach polisa Życie Casco może także zostać uzupełniona o takie zdarzenia jak niezdolność do pracy w gospodarstwie w następstwie wypadku przy pracy rolniczej. Produkt jest dedykowany osobom w wieku od 16 do 70 lat. — Dla naszych Klientów — optymistów w miesiącu maju br. przewidzieliśmy miłą niespodziankę. Przy zakupie ubezpieczenia Życie Casco otrzymają 5 proc. zniżki i to w całym okresie trwania umowy, czyli… nawet przez 30 lat! — podsumowuje Marta Wieczorek-Kożuch.

Polub nas na Facebooku: