środa, 21 kwietnia 2021

Będą szczepić lisy przeciwko wściekliźnie. Uwaga na przynęty w lasach!

2017-04-18 15:54:40 (ost. akt: 2017-07-04 10:16:05)
Przynęty zawierające szczepionkę  ukierunkowane będą  wyłącznie na lisy

Przynęty zawierające szczepionkę ukierunkowane będą wyłącznie na lisy

Autor zdjęcia: S.K.

Podziel się:

Warmińsko – Mazurski Wojewódzki Lekarz Weterynarii poinformował, że w dniach 23 – 27 kwietnia 2017 r. na terenie województwa warmińsko – mazurskiego prowadzone będą szczepienia lisów żyjących na wolności przeciwko wściekliźnie.

Przynęty w kształcie ściętych stożków, koloru szarego zawierające plastikowy pojemnik z płynną szczepionką zostaną zrzucone z samolotów, na obszary bytowania dzikich zwierząt, działanie profilaktyczne ukierunkowane jest wyłącznie na lisy. Tego typu szczepienia przeprowadzane są na terenie naszego województwa od 2001 roku.

Szczepieniami objęty zostanie teren następujących powiatów i gmin: powiat bartoszycki, powiat braniewski, powiat elbląski i miasto Elbląg, powiat ełcki, powiat giżycki, powiat gołdapski, gmina Zalewo w powiecie iławskim, powiat kętrzyński, powiat lidzbarski, powiat mrągowski, powiat olecki, gmina Barczewo, Biskupiec, Dobre Miasto, Jeziorany, Dywity, Gietrzwałd, Jonkowo, Kolno i Świątki w powiecie olsztyńskim oraz miasto Olsztyn, gmina Małdyty, Morąg, Miłakowo, Miłomłyn i Łukta w powiecie ostródzkim, powiat piski, gmina Dźwierzuty w powiecie szczycieńskim i powiat węgorzewski.


Warmińsko – Mazurski Wojewódzki Lekarz Weterynarii, zwraca się ze szczególną prośbą o zachowanie dyscypliny zarówno podczas prowadzenia szczepień, jak również w okresie nabywania odporności przez zwierzęta tj. od 23 kwietnia do 23 maja 2017 r.

W związku z powyższym, prosi się:

— uszanować ciszę leśną
— nie płoszyć zwierzyny
— nie wyprowadzać zwierząt domowych na tereny niezabudowane
— nie podnosić i nie niszczyć przynęt
— w przypadku kontaktu zwierząt domowych ze szczepionką należy zgłosić ten fakt lekarzowi weterynarii
— w przypadku dostania się szczepionki na uszkodzoną skórę człowieka względnie jego oczy, jamę ustną czy nos, należy miejsca te gruntownie przemyć wodą z mydłem, a następnie zgłosić się do lekarza
— o powyższych zasadach pouczyć dzieci

mkr
Warmińsko – Mazurski Wojewódzki Lekarz Weterynarii
Źródło: WIW w Olsztynie


Polub nas na Facebooku:

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB