środa, 12 maja 2021

Rajd z jabłkiem w Elblągu

2016-12-13 22:37:53 (ost. akt: 2016-12-13 22:47:57)
Uroczyste rozpoczęcie imprezy sportowo - edukacyjnej "Rajd z jabłkiem" w SP nr 12 w Elblągu

Uroczyste rozpoczęcie imprezy sportowo - edukacyjnej "Rajd z jabłkiem" w SP nr 12 w Elblągu

Autor zdjęcia: ARR

Podziel się:

„Rajd z jabłkiem” to impreza sportowo-edukacyjna, w której dzieci z 17 szkół podstawowych z całego województwa warmińsko-mazurskiego wspólnie bawiły się na wrotkach w Szkole Podstawowej nr 12 im. Michała Kajki w Elblągu.

Zmaganiom dzieci oprócz ich rówieśników kibicowali przybyli goście: Sławomir Sadowski - Wicewojewoda Warmińsko-Mazurski, Karolina Motyka-Kozioł – Dyrektor Delegatury Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego w Elblągu oraz Małgorzata Adamowicz - Dyrektor Delegatury Warmińsko - Mazurskiego Kuratorium Oświaty w Elblągu.

Dzieci z klas III i V z „jabłkiem w ręku” drużynowo rywalizowały w konkurencjach sportowych i teoretycznych o Puchar Dyrektora Oddziału Terenowego Agencji Rynku Rolnego w Olsztynie. Tematyka zabaw nawiązywała do zasad zdrowego odżywiania, zdrowego trybu życia i znaczenia aktywności fizycznej w naszym życiu. Zawodnicy mieli okazję do wykazania się umiejętnością jazdy na wrotkach i pracy w grupie podczas konkurencji sportowych takich jak: „Kelnerzy”, „Sadzenie ziemniaków”, „Owoc dla zwierzaka”, „Zakupy”, „Rydwan z warzywem”.


W drugiej części dzieci zmagały się z wiedzą o zasadach zdrowego odżywiania poprzez zgadywanki, mini warsztat kulinarny czy rozpoznawanie warzyw i owoców zmysłami. Pomiędzy kolejnymi rywalizacjami na zawodników czekały pyszne jabłuszka z warmińsko-mazurskich sadów oraz soki owocowe i owocowo-warzywne. Zabawie towarzyszyły występy artystyczne dzieci nawiązujące do tematyki imprezy oraz pokaz profesjonalnej sportowej jazdy na wrotkach w wykonaniu uczniów SP nr 12 w Elblągu.

Wśród najlepszy drużyn po podsumowaniu wszystkich zmagań znalazły się:

- Szkoła Podstawowa nr 12 im. Michała Kajki w Elblągu na I miejscu,

- Szkoła Podstawowa w Bartach na II miejscu,

- Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 4 w Ostródzie na III miejscu.

Zwycięzcy otrzymali Puchar Dyrektora OT ARR w Olsztynie oraz pamiątkowe dyplomy, które wręczył Dariusz Wasiela - Dyrektor OT ARR w Olsztynie wraz z Jolantą Piekarską - Dyrektor SP nr 12 w Elblągu i Sławomirem Sadowskim Wicewojewodą Warmińsko-Mazurskim. Wszyscy zawodnicy biorący udział w zawodach otrzymali drobne upominki.

ARRPolub nas na Facebooku:

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB