Czwartek, 22 kwietnia 2021

Centralne Targi Rolnicze już za nami

2016-11-28 22:41:07 (ost. akt: 2016-11-29 09:40:31)
Ponad 300 wystawców z branży rolno-spożywczej zaprezentowało swoje towary i usługi podczas Centralnych Targów Rolniczych w dniach 25-27 listopada w Nadarzynie

Ponad 300 wystawców z branży rolno-spożywczej zaprezentowało swoje towary i usługi podczas Centralnych Targów Rolniczych w dniach 25-27 listopada w Nadarzynie

Autor zdjęcia: Monika Kopaczel - Radziulewicz

Podziel się:

Pierwsze Centralne Targi Rolne w Nadarzynie pod Warszawą przeszły już do historii. Większość wystawców i zwiedzających jest pod wrażeniem infrastruktury, ogromne hale, w których odbywały się targi, wiele miejsc parkingowych, doskonałe oznaczenie poszczególnych sekcji tematycznych.

Ponad 300 wystawców z branży rolno-spożywczej zaprezentowało swoje towary i usługi podczas Centralnych Targów Rolniczych w dniach 25-27 listopada w Centrum Targowo – Wystawienniczym Ptak Warsaw Expo.

Debaty i konferencje towarzyszące, podczas których wystawcy z całego świata mogli wymieniać się doświadczeniami, poznawać nowe technologie, a przede wszystkim dyskutować. Ciekawe tematy debat przyciągnęły wielu zainteresowanych. „Wyzwania i rola rolnictwa w nowoczesnej gospodarce XXI wieku” to temat jednej z debat, w której uczestniczył min. minister rolnictwa i rozwoju wsi RP Krzysztof Jurgiel oraz minister rolnictwa Węgier.

Poza tym polsko - ukraińskie forum administracji i biznesu branży rolno-spożywczej, konferencja prasowa z udziałem przedsiębiorców z Afryki, na której rozważano możliwości współpracy Polski i Afryki, perspektywy rozwoju handlu i produkcji.

Centralne Targi Rolnicze to wydarzenie o bardzo szerokim zasięgu tematycznym. Mimo rozległych powierzchni targowych, każdy bez problemu mógł trafić do sekcji tematycznej, którą był zainteresowany.

• Salon techniki rolniczej
Prezentowano w nim maszyny i urządzenia stosowane w rolnictwie, sadownictwie oraz produkcji zwierzęcej i roślinnej min.: ciągniki, kombajny, pługi, siewniki, rozsiewacze nawozu, opryskiwacze polowe i sadownicze, maszyny komunalne, rozdrabniacze, wozy paszowe, rozrzutniki obornika, owijarki bel, sieczkarnie i prasy, wyposażenie obór, chlewni.

• Salon środków do produkcji rolnej
W tym miejscu mogliśmy zapoznać się z firmami nawozowymi i ich najnowszą ofertą poza tym środki ochrony roślin oraz kwalifikowany materiał siewny.
Bogatą ofertę prezentowali również producenci pasz i produktów niezbędnych do produkcji zwierzęcej.

• Targi dobrej żywności
Kluczową rolę odgrywały targi dobrej żywności, mające za zadanie promowanie polskich produktów, producentów rolnych oraz indywidualnych przedsiębiorców naszych kluczowych branż rolno – spożywczych.
A było w czym wybierać, ponieważ prezentował się sektor: mleczarski, owoców i warzyw, wieprzowiny i wołowiny, drobiu oraz baraniny i jagnięciny, pieczarek oraz pozostałych produktów spożywczych.


• Salon usług specjalistycznych i wsparcia dla branży AGRO
Usługi wspierające produkcję, przetwórstwo, sprzedaż i dystrybucję towarów rolno-spożywczych, a także specjalistyczne instrumenty finansowania działalności i inwestycji w tym min.: oferty współpracy z sektorem administracji państwowej w zakresie możliwości uzyskania wsparcia finansowego na działalność związaną z rozwojem produkcji rolnej, działalności przetwórczej i handlowej, w tym eksportowej, przekrój instrumentów i oferty instytucji finansujących agrobiznes, porównanie warunków współpracy firm specjalizujących się w logistyce produktów rolno-spożywczych oraz maszyn i urządzeń dla rolnictwa.

• Sekcja innowacji dla branży rolno – spożywczej
Obok firm oferujących innowacyjne technologie i produkty oraz rozwiązania dla branży rolno-spożywczej, swoje oferty współpracy prezentowały instytuty naukowo-badawcze oraz instytucje oferujące instrumenty wsparcia finansowego rozwoju innowacyjnej działalności przedsiębiorstw branży rolno-spożywczej.

Ponadto targom towarzyszyła ekspozycja zwierząt gospodarskich i ptactwa ozdobnego. Zwiedzający mieli możliwość poznać różnorodność gatunkową zwierząt oraz ptactwa hodowlanego w Polsce. Swoją ofertę w tej sekcji przedstawiły również ośrodki rozrodu zwierząt i firmy zajmujące się doborem materiału genetycznego.

Przez dwa dni targów odbywało się III Forum Sektora Wołowiny zorganizowane przez Polskie Zrzeszenie Producentów Bydła Mięsnego. Podczas spotkania prezentowane były min. strategie marketingowe sektora wołowiny USA, Irlandii i Francji. Doradzano jak efektywniej korzystać z doradztwa techniczno – ekonomicznego, jak zmniejszyć straty spowodowane chorobami bydła. To tylko niektóre zagadnienia poruszane podczas dwóch dni spotkań.

Swoje spotkanie miała również branża drobiarska, hodowcy i producenci wieprzowiny.
W sobotę odbyło się Europejskie Forum Młodych Rolników, gościli na nim młodzi rolnicy z krajów Unii Europejskiej.

Podczas Gali Centralnych Targów rolniczych wręczono Złote Żurawie Rolnictwa.
W ramach obchodów 150-lecia kół gospodyń wiejskich na targi licznie przybyły gospodynie wiejskich z całej Polski. Prezentowały swoją działalność oraz stoły wigilijne ze swojego regionu. Degustacje tradycyjnych polskich potraw i występy zespołów ludowych towarzyszyły zwiedzającym przez 3 dni targów.

Czy Centralne Targi Rolnicze w Nadarzynie wpiszą się na stałe do kalendarza imprez rolniczych? Przekonamy się już za rok.

mkrPolub nas na Facebooku:

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB