Piątek, 23 kwietnia 2021

Już blisko 2,6 mld zł trafiło na konta rolników

2016-10-27 12:25:03 (ost. akt: 2017-01-19 15:16:38)
Już około 430 tys. rolników otrzymało zaliczki na poczet płatności bezpośrednich, czyli blisko 2,6 mld zł zostało wysłane na konta bankowe zainteresowanych

Już około 430 tys. rolników otrzymało zaliczki na poczet płatności bezpośrednich, czyli blisko 2,6 mld zł zostało wysłane na konta bankowe zainteresowanych

Autor zdjęcia: Archiwum GO

Podziel się:

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa po raz pierwszy wypłaca zaliczki w wysokości 70 proc. na poczet płatności bezpośrednich. Wypłaty realizowane są od 17 października i do dnia 26 października na konta rolników wpłynęło blisko 2,6 mld zł.

Jak informuje ARiMR już około 430 tys. rolników otrzymało zaliczki na poczet płatności bezpośrednich, czyli blisko 2,6 mld zł zostało wysłane na konta bankowe zainteresowanych.

Uruchomione środki bez wątpienia pomogą w złagodzeniu trudnej sytuacji na rynkach rolnych. Rolnicy z województwa warmińsko-mazurskiego w wielu przypadkach pieniądze te przeznaczają na spłatę zobowiązań jesiennych , płacą za nawozy i materiał siewny. Niektórzy myślą o wcześniejszym zakupie nawozów, bo z reguły w tym okresie są one sporo tańsze niż wiosną.

Ponadto do 26 października do rolników trafiło także:

- 173,7 mln zł w ramach tegorocznych dopłat ONW,
- 10,7 mln zł z płatności rolnośrodowiskowych

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa deklaruje, że do końca października rolnicy otrzymają ponad 3 mld zł, a do końca listopada ok. 9,5 mld zł z tytułu zaliczek dopłat bezpośrednich za 2016 rok.

Również po raz pierwszy ARiMR w już w tym okresie jest przygotowana do uruchomienia systemów informatycznych i księgowych, aby zapewnić wypłacenie zaliczek wszystkim rolnikom.

mkr
Źródło: ARiMR

Polub nas na Facebooku:

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB