Czwartek, 13 maja 2021

UWAGA producenci owoców i warzyw jest duże zainteresowanie wsparciem kryzysowym, wnioski składamy od 30 września do ARR

2016-09-30 11:50:58 (ost. akt: 2016-09-30 14:47:01)
Wycofaniem objętych będzie 90 400 ton jabłek i gruszek

Wycofaniem objętych będzie 90 400 ton jabłek i gruszek

Autor zdjęcia: pixabay.com

Podziel się:

Od piątku, 30 września br., w Oddziałach Terenowych Agencji Rynku Rolnego będzie można złożyć powiadomienie w ramach mechanizmu „Dalsze wsparcie kryzysowe producentów owoców i warzyw (Wow)”.

Producenci indywidualni oraz organizacje producentów otrzymają pomoc finansową za wycofanie z rynku wybranych owoców i warzyw w ramach bezpłatnej dystrybucji lub na inne przeznaczenie (np. paszę dla zwierząt lub spalanie w biogazowni w celach energetycznych).

Organizacje producentów i producenci indywidualni, którzy chcą uczestniczyć w tym mechanizmie mogą składać od dnia 30 września br. powiadomienia na formularzu udostępnionym przez Agencję na stronie internetowej. Powiadomienia należy składać w Oddziale Terenowym Agencji Rynku Rolnego właściwym dla miejsca zamieszkania lub wysłać faxem albo e-mailem. W przypadku elektronicznego wysłania oryginał należy przesłać rejestrowaną przesyłką pocztową.


Powyższy mechanizm „Dalsze wsparcie kryzysowe producentów owoców i warzyw (Wow)” realizowany jest przez Agencję Rynku Rolnego dla producentów niektórych owoców i warzyw w związku z kontynuacją zakazu ich przywozu z UE do Rosji. Pomoc wypłacana będzie do końca września 2017 r.

Wycofaniem objętych będzie:

- 90 400 ton jabłek i gruszek,
- 10 900 ton pomidorów, marchwi, papryki słodkiej oraz ogórków i korniszonów,
- 500 ton śliwek i winogron stołowych,
- 600 ton brzoskwiń.

Wycofane z rynku owoce i warzywa – bez względu na ich przeznaczenie – muszą spełniać wymagania jakości handlowej. Producent indywidualny będzie mógł zgłosić do operacji wycofania maksymalnie 200 ton produktów, natomiast organizacje producentów 20 000 ton.

W piątek, 30 września br., Oddziały Terenowe Agencji Rynku Rolnego w Warszawie i Kielcach rozpoczną pracę od godz. 6.00.

mkr
Źródło: ARRPolub nas na Facebooku:

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB