Wtorek, 20 kwietnia 2021

UWAGA od 16 września ARR przyjmuje wnioski od producentów mleka

2016-09-16 11:10:26 (ost. akt: 2016-11-28 13:51:46)
Należ zwrócić szczególną uwagę, że czas składania wniosków jest krótki  i kończy się  już w środę 21 września 2016 r. o godz. 12.00.

Należ zwrócić szczególną uwagę, że czas składania wniosków jest krótki i kończy się już w środę 21 września 2016 r. o godz. 12.00.

Autor zdjęcia: Monika Kopaczel - Radziulewicz

Podziel się:

Od piątku 16 września 2016 r. w Oddziałach Terenowych Agencji Rynku Rolnego można składać wnioski o pomoc unijną dla producentów mleka ograniczających dostawy do podmiotów skupujących. Należ zwrócić szczególną uwagę, że czas składania wniosków jest krótki i kończy się już w środę 21 września 2016 r. o godz. 12.00.

O przyznanie pomocy na ograniczenie dostaw mogą ubiegać się producenci, którzy w lipcu 2016 r. dostarczali mleko do podmiotów skupujących oraz w jednym z wyznaczonych trzymiesięcznych okresów, ograniczą dostawy mleka w stosunku do analogicznego trzymiesięcznego okresu poprzedniego roku kalendarzowego, tzw. okresu referencyjnego. Pomoc będzie należała się także spadkobiercom rolników, którzy spełnili wymagane warunki do jej przyznania.

Minimalna wielkość ograniczenia dostaw mleka, do której producent ma prawo ubiegać się o pomoc wynosi 1500 kg. Pomoc będzie można przyznać do maksymalnie 50% ilości mleka dostarczanego przez producenta do podmiotów skupujących w okresie referencyjnym.

Przypomnijmy, że stawka pomocy do redukcji dostaw mleka została określona na poziomie 14 euro do 100 kg zredukowanej ilości mleka.

O dacie przyjęcia wniosku decyduje fizyczny jego wpływ do właściwego dla producenta mleka Oddziału Terenowego ARR. Wnioski złożone po upływie terminu będą odrzucone. Agencja Rynku Rolnego deklaruje,że każdy zainteresowany rolnik będzie miał możliwość złożenia wniosku, ponieważ przedłuży pracę urzędu tak, aby każdy mógł zostać obsłużony.

Szczegółowe informacje dotyczące zasad uczestnictwa w mechanizmie znajdują się na http://www.arr.gov.pl/

mkr
Źródło: ARR

Polub nas na Facebooku:

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB