Piątek, 23 kwietnia 2021

Olsztyn po raz czwarty zaprasza na Ogólnopolskie Święto Sera

2016-08-25 13:10:45 (ost. akt: 2016-08-25 13:24:23)
Celem Festiwalu jest zaprezentowanie konsumentom serów i twarogów o najwyższej jakości i wartości odżywczej wytwarzanych przez krajowy przemysł mleczarski

Celem Festiwalu jest zaprezentowanie konsumentom serów i twarogów o najwyższej jakości i wartości odżywczej wytwarzanych przez krajowy przemysł mleczarski

Autor zdjęcia: Kicowski Paweł

Podziel się:

10 i 11 września 2016r. Katedra Mleczarstwa i Zarządzania Jakością Wydziału Nauki o Żywności UWM oraz partnerzy wydarzenia już po raz czwarty zapraszają do olsztyńskiego Hotelu Omega przy ulicy Sielskiej na doroczny już Festiwal Serów i Twarogów Polskiego Mleczarstwa i Ogólnopolskie Święto Sera.

Na festiwalu zaprezentują się zarówno wiodące firmy branży mleczarskiej, jak i mniejsze zakłady produkujące wyjątkowe sery i twarogi, ponadto udział swój potwierdziły firmy pracujące na rzecz mleczarstwa, ale nie związane bezpośrednio z produkcją.

Celem Festiwalu jest zaprezentowanie konsumentom serów i twarogów o najwyższej jakości i wartości odżywczej wytwarzanych przez krajowy przemysł mleczarski. Możemy liczyć również na pokazy kulinariów przygotowanych na bazie sera.

Dużym zainteresowaniem co roku cieszy się stoisko eksperta, gdzie można zasięgnąć informacji o tym, czym charakteryzuje się dobry ser, dowiedzieć się o rodzajach i różnicach między jego gatunkami, prawidłowości znakowania serów, czy roli nabiału w naszej diecie. Ponadto wiele atrakcji, pokazów i degustacji. Jak co roku nie zabraknie również atrakcji dla najmłodszych, czekają na nich animacje, konkursy i wiele innych niespodzianek. Organizatorzy serdecznie zapraszają nie tylko miłośników sera , ale także ich całe rodziny z pewnością każdy znajdzie tu coś dla siebie.

mkr

Polub nas na Facebooku:

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB