Poniedziałek, 19 kwietnia 2021

Producenci wina z winogron do 31 sierpnia składamy deklaracje

2016-08-04 16:20:41 (ost. akt: 2016-08-10 15:51:12)

Autor zdjęcia: pixabay.com

Podziel się:

Agencja Rynku Rolnego przypomina producentom wyrabiającym wino z winogron pozyskanych z upraw położonych na terenie Polski i wpisanym do ewidencji ARR, że są zobowiązani złożyć deklaracje do 31 sierpnia 2016r.

Województwo warmińsko-mazurskie raczej nie kojarzy się nikomu z winnicami, a jednak! Mało tego winnice można spotkać w terenie, który z pewnością nie jest terenem sprzyjającym tej uprawie, a mowa tu o Pojezierzu Ełckim. Mamy tu raczej do czynienia z surowym klimatem z krótkim upalnym latem i długimi mroźnymi zimami, temperatury spadające nawet do -30°C czynią uprawę winorośli na tych terenach szczególnie trudną. Jednak miłość do winorośli, wina i pasja potrafią zdziałać cuda.

ARR przypomina producentom, którzy zostali wpisani po raz pierwszy do ewidencji na rok gospodarczy 2016/2017, że są zobowiązani złożyć deklarację o:
* szacowanej ilości wina, jaka będzie wyrobiona w danym roku gospodarczym.


Natomiast producenci, którzy zostali wpisani w latach ubiegłych już widnieli w ewidencji i w tym roku gospodarczym także są wpisani składają deklaracje o:
* szacowanej ilości wina, jaka będzie wyrobiona w danym roku gospodarczym;
* ilości win wprowadzonych do obrotu w poprzednim roku gospodarczym;
* zapasach win i moszczów winogronowych na dzień 31 lipca 2016r.;
* ilości usuniętych w poprzednim roku gospodarczym produktów ubocznych powstałych przy wyrobie wina lub moszczu winogronowego w przypadku powstania obowiązku wycofania tych produktów czyli kiedy produkcja wina lub moszczu gronowego przekracza 25 hl rocznie.

Deklaracje o zapasach win lub moszczów winogronowych można wysłać pocztą albo złożyć osobiście w Centrali Agencji Rynku Rolnego w Warszawie przy Karolkowej 30.

mkr
Źródło: ARR

Polub nas na Facebooku:

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB