Czwartek, 22 kwietnia 2021

Koniecznie trzeba zajrzeć do Zagrody!

2016-02-11 11:22:31 (ost. akt: 2016-02-11 11:29:35)
13-14 lutego po raz pierwszy w Expo Arenie w Ostródzie zobaczymy zwierzęta hodowlane, a wśród nich również owce

13-14 lutego po raz pierwszy w Expo Arenie w Ostródzie zobaczymy zwierzęta hodowlane, a wśród nich również owce

Autor zdjęcia: Anna Uranowska

Podziel się:

W Expo Arenie w Ostródzie w dniach 13-14 lutego odbędą się również Targi Hodowlane Zagroda. Tu będzie można znaleźć wszystko, co niezbędne w hodowli zwierząt, poznać ciekawych ludzi związanych z branżą, wymienić się doświadczeniami i nawiązać współpracę. W Zagrodzie nie może zabraknąć żywych zwierząt, więc targom będzie towarzyszyć Warmińsko-Mazurska Wystawa Zwierząt Hodowlanych, podczas której komisje sędziowskie wybiorą championów w poszczególnych kategoriach.

Targi Hodowlane Zagroda to obowiązkowy przystanek na drodze każdego hodowcy. Swój udział w targach zapowiedzieli producenci, dystrybutorzy i sprzedawcy sprzętu i akcesoriów niezbędnych w hodowli zwierząt, zaprezentowane będą najnowsze, najbardziej wydajne odmiany zbóż oraz nowoczesne technologie w zakresie ochrony roślin.

Zakres tematyczny targów jest szeroki: chów i hodowla zwierząt, hodowla roślin i nasiennictwo, przemysł i przetwórstwo rolno spożywcze (zdrowa żywność), weterynaria oraz środki chemiczne i biotechnologie wykorzystywane w rolnictwie.

Dwie imprezy w tym samym czasie


W tym samym czasie odbywać się będzie druga edycja wystawy Mazurskie Agro Show Ostróda 2016, których organizatorem jest Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych. Obie imprezy znakomicie się uzupełniają i pozwalają w jednym miejscu i czasie poznać najnowsze rozwiązania w branży, wymienić się wiedzą i doświadczeniami i zintegrować środowisko.
Dodatkiem do obu wydarzeń jest Warmińsko-Mazurska Wystawa Zwierząt Hodowlanych, podczas której na ringu będą prezentowane najlepsze osobniki trzody chlewnej, bydła, owiec, kóz i koni zimnokrwistych. Spośród nich komisje ekspertów wybiorą championy.


Wspólna praca wielu organizacji


O randze imprezy najlepiej świadczy fakt, że jest to jedno z bardzo niewielu wydarzeń w Polsce, podczas którego swoje stoisko będzie miało Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz podległe mu agencje.

Partnerami Targów Hodowlanych Zagroda są: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju WSI, Warmińsko-Mazurska Izba Rolnicza, Polski Związek Hodowców i Producentów Trzody Chlewnej „Polsus”, Warmińsko-Mazurski Związek Hodowców Koni, Polski Związek Hodowców i Producentów Bydła Mięsnego, Warmińsko-Mazurski Regionalny Związek Hodowców Owiec i Kóz w Olsztynie, Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Olsztynie oraz Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

Barbara Chadaj-Lamcho, b.chadaj@gazetaolsztynska.pl
Artykuł ukazał się w miesięczniku "Rolnicze ABC" nr 2 (305) 10 lutego 2016 r.

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Polub nas na Facebooku:

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Incognito #1964853 | 83.11.*.* 31 mar 2016 11:04

    Interesujący artykuł, po więcej informacji polecam zajrzceć na owcewgorach.pl, tam można dowiedzieć się wszystkiego.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz