Czwartek, 22 kwietnia 2021

Już w ten weekend Mazurskie Agro Show - tu każdy rolnik powinien być!

2016-02-10 15:29:47 (ost. akt: 2016-02-11 09:55:35)
Organizator Mazurskiego Agro Show od lat gromadzi branżę rolniczą na dwóch ogólnopolskich imprezach — Agro Show i Zielone Agro Show

Organizator Mazurskiego Agro Show od lat gromadzi branżę rolniczą na dwóch ogólnopolskich imprezach — Agro Show i Zielone Agro Show

Autor zdjęcia: PIGMiUR

Podziel się:

Już w ten weekend w Ostródzie odbędzie się najważniejsze wydarzenie branżowe dedykowane rolnikom z północno-wschodniej Polski — wystawa maszyn rolniczych Mazurskie Agro Show.

Ubiegłoroczna wystawa okazała się sukcesem. Swoją ofertę przedstawiło ponad 100 wystawców reprezentujących blisko 150 polskich i zagranicznych marek z branży maszyn i urządzeń rolniczych. Wystawę odwiedziło ponad 18 000 zwiedzających.

— Nasza pozytywna ocena ubiegłorocznej imprezy w dużej mierze opiera się na opiniach wystawców, z których wynika, że taka wystawa w województwie warmińsko-mazurskim jest potrzebna — mówi Renata Arkuszewska, wiceprezes Polskiej Izby Gospodarczej Maszyn i Urządzeń Rolniczych. — Bardzo duża liczba zwiedzających jest tego najlepszym dowodem.

W opinii wystawców, ubiegłoroczną wystawę odwiedzili konkretni klienci, którzy przyjechali na wystawę z określonymi potrzebami, szukając konkretnych rozwiązań. Odpowiednia jest również pora organizacji tej rolniczej imprezy, czyli termin przed sezonem, kiedy rolnicy mają nieco więcej czasu i na spokojnie mogą zapoznać się z ofertami dealerów, czy dokonać zakupów przed rozpoczęciem prac w polu.


Wszystko co najnowsze na 35 tysiącach metrów


Formuła wystawy sprawdziła się w zeszłym roku, dlatego w obecnej edycji organizator nie przewiduje rewolucyjnych zmian. Nadal będzie to wystawa głównie nastawiona na dealerów maszyn i urządzeń rolniczych z regionu północno-wschodniej Polski.
Na plus zmienią się możliwości ekspozycji ofert, dzięki temu, że w obiekcie Expo Arena do dyspozycji jest nowa, większa hala, o powierzchni 35 tys. metrów kwadratowych. To największy tego typu kompleks targowy w regionie. W ocieplanych i zadaszonych halach zmieści się nawet największy kombajn...

Zmieści się także większa liczba wystawców — swój udział w imprezie zapowiedziało już 150 wystawców. Szykuje się najważniejsze wydarzenie branżowe dedykowane rolnikom z regionu.

Rok temu pierwszą edycję imprezy odwiedziło ponad 18 tys. zwiedzających
Fot. Anna Uranowska
Rok temu pierwszą edycję imprezy odwiedziło ponad 18 tys. zwiedzających

Dojazd łatwy, nawet z dofinansowaniem


Na dodatek Expo Arena jest świetnie usytuowana przy skrzyżowaniu dróg nr 7 i 16, prowadzących z południa na północ oraz z zachodu na wschód regionu. Łatwo tu dojechać i warto, bo będzie to jedyna tak kompleksowa wystawa rolnicza organizowana w 2016 toku w województwie warmińsko-mazurskim.

Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych, tak jak w przypadku innych organizowanych przez siebie imprez, przygotowała program dofinansowania przyjazdów grupowych. Oznacza to, że grupy zorganizowane mogą liczyć na zwrot części kosztów związanych z podróżą. Szczegóły zamieszczone są na stronie www.agroshow.pl.

Organizatorzy zapraszają do Ostródy w dniach 13 i 14 lutego. Ekspozycja będzie czynna w godz. 9-17. Wstęp bezpłatny.

Barbara Chadaj-Lamcho, b.chadaj@gazetaolsztynska.pl
Artykuł ukazał się w miesięczniku "Rolnicze ABC" nr 2 (305) 10 lutego 2016 r.

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Polub nas na Facebooku:

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB