środa, 12 maja 2021

Już w lutym Mazurskie Agro Show odwiedzą rolnicy

2016-01-21 11:44:59 (ost. akt: 2016-01-21 11:54:09)
Pierwszą edycję imprezy, która odbyła się 14-15 lutego 2015 roku w ostródzkiej Arenie, odwiedziło ponad 18 tys. zwiedzających

Pierwszą edycję imprezy, która odbyła się 14-15 lutego 2015 roku w ostródzkiej Arenie, odwiedziło ponad 18 tys. zwiedzających

Autor zdjęcia: Anna Uranowska

Podziel się:

Ponad 100 wystawców, 150 czołowych marek krajowych i zagranicznych na 35 tysiącach metrów kwadratowych nowoczesnych hal Expo Arena w Ostródzie. Lutowa wystawa Mazurskie Agro Show zapowiada się imponująco.

To będzie druga edycja rolniczej wystawy Arena Agro Ostróda, ale już pod zmienioną nazwą — Mazurskie Agro Show Ostróda 2016. Nowa nazwa nawiązuje do dwóch ogólnopolskich imprez przygotowywanych od lat przez Polską Izbę Gospodarczą Maszyn i Urządzeń Rolniczych — Agro Show i Zielonego Agro Show.


Na stałe w kalendarzu imprez


Termin wystawy — połowa lutego — nie został wybrany przypadkowo. To okres kiedy rolnicy mają trochę więcej czasu, a jednocześnie jest to początek roku i najlepszy moment, by zapoznać się z ofertą deweloperów maszyn i urządzeń rolniczych, by dobrze przygotować się do sezonu. Ta wiosenna impreza dopełnia zatem dwie pozostałe — czerwcowe Zielone Agro Show i wrześniowe Agro Show. Wydaje się zatem, że w tym roku organizator Mazurskiego Agro Show na stałe wpisał imprezę do kalendarza corocznych wydarzeń rolniczych.

Zeszłoroczny sukces


— Pierwsza edycja naszej wystawy w Ostródzie w ubiegłym roku cieszyła się ogromnym zainteresowaniem — mówi Renata Arkuszewska, wiceprezes Polskiej Izby Maszyn i Urządzeń Rolniczych. — Spełniła wysokie oczekiwania zarówno wystawców, jak i odwiedzających. W ciągu dwóch weekendowych dni imprezę odwiedziło ponad 18 tysięcy osób! Teraz spodziewamy się jeszcze większego zainteresowania ze strony rolników. Swoją obecność zapowiedziało również wiele grup zorganizowanych.

Dlatego też w tym roku organizatorzy potroili powierzchnię wystawienniczą. Wystawcy będą mogli prezentować swoje maszyny, urządzenia i produkty na ponad 35 tys. metrów kwadratowych powierzchni Expo Arena w Ostródzie.

Nowe rozwiązania przed wiosną


Mazurskie Agro Show otworzy sezon 2016 jako najważniejsze wydarzenie branżowe dedykowane rolnikom z północno-wschodniej Polski i tak kompleksowa wystawa rolnicza organizowana w województwie warmińsko-mazurskim. Organizator liczy na ponad 100 wystawców, reprezentujących 150 czołowych marek krajowych i zagranicznych maszyn i urządzeń rolniczych, a także inne podmioty oraz instytucje związane z rolnictwem. Na wystawie będą też obecni czołowi dystrybutorzy z regionu, którzy zaprezentują rolnikom swoją najnowszą ofertę w przede dniu nowego sezonu i przed ogłoszeniem kolejnego naboru na modernizację gospodarstw. I chociaż na polach jeszcze śnieg, warto zobaczyć, jakie technologiczne nowinki pojawiły się w szeroko rozumianej branży rolniczej i jakie rozwiązania można zastosować w swoich gospodarstwach.

— Oprócz zwiedzania stoisk i okazji do bezpośrednich rozmów z dealerami maszyn ze swojego regionu, rolnicy będą mogli wziąć udział w ciekawych seminariach — dodaje Renata Arkuszewska. — Każdy będzie mógł znaleźć tu coś dla siebie i efektywnie spędzić czas.

Halowa wystawa Mazurskie Agro Show Ostróda 2016 odbędzie się w dniach 13 i 14 lutego w halach wystawienniczych Expo Arena w Ostródzie. Ekspozycja będzie czynna w godz. 9-17. Organizator zapewnia wstęp wolny dla zwiedzających, bezpłatny parking i katalog wystawy. Grupy zorganizowane mogą liczyć na dofinansowanie kosztów dojazdu na wystawę.

Barbara Chadaj-Lamcho, b.chadaj@gazetaolsztynska.pl

Artykuł ukazał się w miesięczniku "Rolnicze ABC" nr 1 (304) 20 stycznia 2016 r.

A tak było w zeszłym roku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Polub nas na Facebooku:

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB