Czwartek, 21 listopada 2024

Alfabet hal łukowych

2024-08-16 09:50:22 (ost. akt: 2024-08-19 11:52:14) Artykuł sponsorowany

Podziel się:

Hale namiotowe, a mówiąc konkretnie — hale łukowe, podbijają polski oraz europejski rynek. Dlaczego cieszą się takim powodzeniem? Mnogość zastosowań, relatywnie prosty montaż i niższe koszty niż w przypadku stawiania obiektów murowanych to główne cechy, które zadecydowały o ich rosnącej popularności. Dodajmy do tego jeszcze wytrzymałość i niezawodność konstrukcji oraz możliwość przeniesienia jej w inne miejsce — to wręcz idealne rozwiązanie, które sprawdzi się przede wszystkim w branży rolniczej, ale nie tylko!

Alfabet hal łukowych wg SKAVSKA HALE

Chcemy przedstawić kluczowe informacje dotyczące zastosowań hal łukowych, ich konstrukcji oraz zalet, dlatego stworzyliśmy “alfabet hal łukowych”, który w przejrzysty sposób systematyzuje wiedzę dotyczącą tego typu hal. Przychodzimy z pomocą inwestorom, którzy poszukują trwałych oraz szybkich rozwiązań powierzchniowych w swoim biznesie.

„A” to analityczne spojrzenie na projektowanie hal łukowych. Poparte dokładną i wnikliwą analizą potrzeb klienta oraz warunków środowiskowych lokalizacji hali. Istotne dla zapewnienia optymalnej funkcjonalności i wydajności hali namiotowej.

„B” symbolizuje bezpieczeństwo. Konstrukcje łukowe są znane ze swojej wytrzymałości, odporności na warunki atmosferyczne w danej strefie klimatycznej i zdolności do znoszenia dużych obciążeń, co czyni je idealnymi do różnorodnych zastosowań, od magazynów po hangary i hale produkcyjne, itp.

„C” jak całkowity proces produkcyjny hal namiotowych, który przebiega w siedzibie firmy SKAVSKA Hale. Dlatego istnieje możliwość nadzorowania każdego z etapów powstawania konstrukcji, co gwarantuje wysoką jakość.

„D” jak do zrealizowania w stosunkowo krótkim czasie, dzięki stosunkowo łatwemu montażowi, co przekłada się na oszczędności w trakcje realizacji inwestycji.

„E” jak efektywność. Montaż hal namiotowych firmy SKAVSKA jest prostszy i szybszy niż postawienie budynku murowanego, a hala sama w sobie jest tak samo — lub nawet bardziej — funkcjonalna od zwykłego budynku.

„F” skojarzymy z funkcjami, które mogą pełnić hale łukowe. SKAVSKA Hale realizuje najczęściej zamówienia na następujące typy hal łukowych: hale na bale, hale dla zwierząt, hale na zboże, hale jako przechowalnie, hale na kruszywo, hale na maszyny rolnicze, hale na blokach.

„G” jak grunt oznacza możliwość montażu konstrukcji hali praktycznie na każdym podłożu, np.: asfalcie, betonie, blokach betonowych lub kostce brukowej. W zależności od potrzeb producent oferuje różne typy montażu na różnych podłożach.
„H” jak hale namiotowe. Spośród wielu typów hal namiotowych popularną konstrukcją są hale łukowe. Wskazywane przez naszych klientów jako rozwiązanie nisko kosztowe oraz oferujące wiele zastosowań.

„I” jak infrastruktura, czyli „urządzenia i instytucje umożliwiające sprawne działanie gospodarce i społeczeństwu”. Zgodnie z powyższą definicją wszystkie typy hal namiotowych traktujemy jak infrastrukturę: przemysłową, budowlaną, magazynową lub sportową, itd. Dzięki temu rozwiązaniu wiele gałęzi gospodarki zyskało szybką i skuteczną metodę tworzenia powierzchni użytkowych, zarówno do użytku sezonowego, jak i przeznaczonych do całorocznych działalności.

„J” to wysoka jakość, którą zapewnia producent SKAVSKA Hale. Bezsprzecznie wiąże się to z wieloletnim doświadczeniem pracowników firmy. Wszystkie produkty spełniają europejskie normy.

„K” kryje w sobie “koszt”. Hale łukowe stanowią bardziej ekonomiczne rozwiązanie w porównaniu do tradycyjnych budynków, zarówno pod względem kosztów budowy, jak i utrzymania i konserwacji. Szybki montaż oraz demontaż, wykorzystanie prefabrykatów sprawiają, że są one atrakcyjną opcją dla wielu przedsiębiorstw.

„L” to lokalizacja hali, którą można zmienić. Budowa i sposób montażu hal łukowych SKAVSKA Hale umożliwia przeniesienie budynku i wykorzystanie go w innym miejscu.

„Ł” jak łukowy, zatem związany z kształtem hali namiotowej. Konstrukcja w kształcie łuku doskonale znosi obciążenia związane z obfitymi opadami deszczu lub śniegu. Co więcej, łukowa konstrukcja pokryta plandeką z trwałego PCV pozwala na oszczędności w zużyciu stali konstrukcyjnej, której potrzeba czterokrotnie więcej do produkcji hali dwuspadowej.

„M” jak montaż oraz modułowość. Relatywnie szybki montaż hali na terenie klienta to oszczędność czasu i środków finansowych. Segmentowa budowa hali ułatwia rozbudowę obiektu oraz daje dużą swobodę w wyborze wymiarów hali.

„N” ta litera oznacza nowoczesne rozwiązania, do których należą hale namiotowe. Te nisko kosztowe obiekty są popularne w wielu gałęziach przemysłu oraz gospodarki, z powodzeniem zastępują budynki murowane. Jak pokazuje praktyka, hale łukowe stanowią alternatywę dla murowanych przestrzeni; są wyposażone w niezbędną infrastrukturę do prowadzenia działalności. Co więcej, konstrukcja hal łukowych pozwala na ustawienie najwyższej ściany bocznej, dzięki temu możliwy jest montaż bram wjazdowych i dopasowanie gabarytów pomieszczenia do potrzeb, np. garażowania wysokich maszyn.

„O” to opcja, jaką są we współczesnym świecie takie rozwiązania jak hale namiotowe, w tym hale łukowe. Wybór hali łukowej jako pomieszczenia do prowadzenia lub wspierania działalności to oszczędności czasowe i inwestycyjne. To możliwość sprawnego montażu i demontażu hali. SKAVSKA Hale gwarantuje najwyższą jakość produktu, w tym jego funkcjonalność jako zamiennika obiektu murowanego.

„P” jak plandeka, z której powstaje zadaszenie hali. SKAVSKA Hale oferuje wyłącznie plandeki PCV europejskich producentów o gramaturach od 650 g/m² do 900 g/m²; z bogatą paletą kolorów do wyboru.

„R”, czyli rozmiary hali, które zależą: od branży i funkcji, którą będzie pełnić obiekt. Inwestor, decydując się na hale łukowe, podobne do siebie pod względem konstrukcji oraz kształtu, ustala szerokość oraz długość obiektu.

„S”, czyli stal konstrukcyjna wykorzystywana w produkcji hal SKAVSKA Hale. Konstrukcja główna hal łukowych w całości produkowana jest z atestowanej stali o symbolu S355. Jak podkreśla producent, jest to stal konstrukcyjna, węglowo-manganowa. Charakteryzuje się doskonałymi właściwościami mechanicznymi, zadowalającą ciągliwością oraz drobnoziarnistością. Ponadto posiada takie walory jak: dobra spawalność z wykorzystaniem standardowych metod spawania, podatność na obróbkę skrawaniem, wybitna wytrzymałość, podatność na cięcie palnikiem gazowym i plazmą. Wszystkie te cechy są gwarancją wysokiej jakości, niezawodności i stabilności konstrukcji wykonanych z tego materiału.

„T” to trwałość konstrukcji hal namiotowych, które mogą być wykorzystywane do różnych celów nawet przez 20 lat, o czym informuje nas znany polski producent, firma SKAVSKA Hale.

„U” jak uniwersalność. Hale łukowe mogą być wykorzystane na wiele sposobów — mogą być schronieniem dla zwierząt, garażem dla maszyn, magazynem zboża lub miejscem do przechowywania surowców i wiele innych.

„W” to wybitna wydajność w stosunku do obiektu murowanego. Krótki czas realizacji inwestycji, bezproblemowy montaż bez konieczności wylewania fundamentów oraz możliwość przeniesienia hali w inną lokalizację.

„Z”, czyli zastosowania wielofunkcyjne. Oczywiście! Hale łukowe znajdują zastosowanie w wielu dziedzinach i branżach ze względu na swoją wszechstronność, wydajność i elastyczność. Klienci wykorzystują potencjał hal namiotowych, w tym hal łukowych w:
przemyśle (hale produkcyjne, magazyny, zakłady przemysłowe, warsztaty, do przechowywania surowców i gotowych produktów),
rolnictwie (garażowanie maszyn rolniczych, plonów czy jako hale hodowlane dla zwierząt),
branży sportowej (obiekty sportowe)
obszarze ochrony środowiska (obiekty do segregacji i recyklingu odpadów, hale na blokach),
logistyce i transporcie (hangary lotnicze, magazyny budowlane, terminale przeładunkowe).
Alfabet hal łukowych to doskonała metoda podkreślania zalet tego rodzaju hal. Pragnęliśmy zaprezentować nasze praktyczno-analityczne spojrzenie na projektowanie tych nowoczesnych obiektów, biorące pod uwagę kwestie bezpieczeństwa i wytrzymałości konstrukcji oraz kosztowo-efektywne rozwiązania, co przekłada się na popularność hal łukowych w wielu branżach i zastosowaniach.

Polub nas na Facebooku:

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB