środa, 22 września 2021

Nasze krowy są zdrowe, a mleka mamy pod dostatkiem

2020-04-09 11:48:22 (ost. akt: 2020-04-09 11:53:29)

Autor zdjęcia: frepik

Podziel się:

Koronawirus uderza w gospodarkę. Jednak, na szczęście, w sklepach towaru nie brakuje. Jak się okazuje, branża mleczna, radzi sobie w tym trudnym czasie.

Zapytaliśmy Dariusza Sapińskiego, prezesa zarządu Grupy Mlekovita, o sytuację w zakładach i o ciągłość produkcji.

- MLEKOVITA to kraina mlekiem płynąca. Jako lider polskiej branży mleczarskiej spełniamy odpowiedzialny społecznie obowiązek, realizujemy zamówienia, nie panikujemy, coraz lepiej funkcjonujemy i nie zwalniamy tempa, a procesy produkcyjne przebiegają właściwie. Dobro Polski i Polaków jest dla nas najważniejsze.

Jako firma nieodłącznie związana z rolnictwem mamy doświadczenie w radzeniu sobie ze szczególnymi sytuacjami związanymi z zapobieganiem rozprzestrzenianiu się chorób, gdyż mieliśmy już do czynienia z chorobą wściekłych krów, ptasią grypą czy ASF – wiemy, jak się chronić i jak przeciwdziałać rozprzestrzenianiu wirusa.

Nasze krowy są zdrowe, a mleka mamy pod dostatkiem. Już od stycznia robimy wszystko, aby koronawirus się nie rozprzestrzeniał – restrykcyjnie przestrzegamy reżimu sanitarno-higienicznego we wszystkich obszarach związanych z produkcją mleka, począwszy od hodowców, skończywszy na sprzedaży towaru. Między innymi ograniczyliśmy kontakty międzyludzkie do niezbędnego minimum, korzystamy z możliwości pracy zdalnej, w tym z przesyłania dokumentów drogą elektroniczną oraz z transakcji bezgotówkowych. W celach prewencyjnych prowadzimy też badania personelu.

Wykonujemy zalecenia lokalne w gospodarstwach rolnych i naszych zakładach produkcyjnych zgodnie z zaleceniami polskiego rządu. Grupa MLEKOVITA w swoich 20 zakładach produkcyjnych codziennie przetwarza 8 mln litrów mleka od polskich dostawców, pracuje 7 dni w tygodniu w systemie trzyzmianowym. Najważniejszym priorytetem jest zapewnienie dostaw naszych produktów na rynek polski, dlatego zamówienia krajowe realizujemy w pierwszej kolejności. W celu lepszego zaopatrzenia konsumentów w dyspozycji są nasze 32 hurtownie oraz blisko 130 sklepów firmowych MLEKOVITKA. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom konsumentów, produkujemy zarówno produkty o tzw. długim terminie przydatności do spożycia, takie jak mleko UHT, masło czy sery oraz zwiększyliśmy produkcję produktów o szczególnych właściwościach zdrowotnych, czyli wpływających na zwiększenie odporności, tj. DarPro i WPC 80. Dodatkowo przygotowujemy się do dostaw bezpośrednich do domów osób objętych kwarantanną, tak, aby nikomu nie zabrakło produktów mlecznych, gdyż mleko od zarania dziejów jest dla człowieka najważniejszym pokarmem, a Hipokrates twierdził, że jest to pokarm najdoskonalszy i najbardziej kompletny, jaki stworzyła natura.

Pragnę w związku z powyższym uspokoić konsumentów, nie panikujmy, zachowajmy rozwagę, a na zdrowie pijmy codziennie szklankę mleka – tak jak ja to czynię - informuje Dariusz Sapiński prezes zarządu Grupy Mlekovita.

a.laskowska@gazetaolsztynska.pl

Polub nas na Facebooku:

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB