Piątek, 24 marca 2023

X Wiosenne Targi Ogrodnicze „Pamiętajcie o ogrodach”

2018-04-11 10:35:20 (ost. akt: 2018-04-21 09:52:11)
Piękne rośliny, smaczne jedzenie to tylko niektóre z przygotowywanych atrakcji

Piękne rośliny, smaczne jedzenie to tylko niektóre z przygotowywanych atrakcji

Autor zdjęcia: Anna Uranowska

Podziel się:

W Olsztynie po raz dziesiąty porozmawiamy o ogrodach. — W wielu ogrodach rozpoczęły się pierwsze prace porządkowe. Za chwilę ruszymy na poszukiwania nowych roślin i inspiracji. Dlatego warto wybrać się na X Wiosenne Targi Ogrodnicze „Pamiętajcie o ogrodach”, które odbędą się 21 i 22 kwietnia, przy ul. Jagiellońskiej 91 w Olsztynie — zaprasza Urszula Anculewicz, komisarz targów.

Zapraszamy już dzisiaj do odwiedzenia targów 21 i 22 kwietnia od godziny 9:00 życząc wielu wrażeń, satysfakcji i udanych zakupów — do odwiedzenia targów zachęca Urszula Anculewicz, komisarz targów w WMODR z siedzibą w Olsztynie
Fot. Mirosław Fesnak
Zapraszamy już dzisiaj do odwiedzenia targów 21 i 22 kwietnia od godziny 9:00 życząc wielu wrażeń, satysfakcji i udanych zakupów — do odwiedzenia targów zachęca Urszula Anculewicz, komisarz targów w WMODR z siedzibą w Olsztynie
Kilka ostatnich ciepłych i pogodnych dni wybudziło nas z zimowego snu. Budząca się do życia natura wyzwoliła nową energię i chęci do działania. Aż chce się więcej!

Wiosenne porządki i nowe zakupy


Z niecierpliwością wyczekujemy wspólnie spędzanego czasu w plenerze, ciepłych promieni słońca, delikatnego wiaterku, soczystej zieleni, pięknych kwiatów cieszących oko pełną paletą barw.

— Wiosenne Targi Ogrodnicze, które na stałe wpisały się w kalendarz wydarzeń w regionie, będą właśnie idealną okazją do zrobienia, na początku otwartego już sezonu ogrodowego, koniecznych zakupów. Wiosenne Targi Ogrodnicze „Pamiętajcie o ogrodach” realizowane są przez Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Olsztynie już po raz dziesiąty.

https://m.wm.pl/2016/03/orig/0000095593-mp-otbr-6928v2-297918.jpg

Wykorzystując wieloletnie doświadczenie zapewniamy, że w tym roku nie zabraknie bogatej oferty gospodarstw szkółkarskich oraz producentów zabudowy i aranżacji ogrodów, kunsztownie wykonanych wyrobów rękodzielniczych, swojskiego jedzenie i piknikowej atmosfery — zapewnia komisarz targów.

Nowe warsztaty i pokazy


Ale to nie wszystko. Dbając o to, aby targi były miejscem ciekawym i wartym odwiedzenia w przygotowaniu jest także kilka nowych punktów programu, które z pewnością uatrakcyjnią imprezę i przypadną odwiedzającym do gustu.


— Nowym elementem, poprzez który chcemy zaktywizować odwiedzających do współdziałania, rozbudzić ich wyobraźnię i kreatywność będą warsztaty i pokazy. Gorąco zachęcamy do czynnego udziału w warsztatach „Las i ogród w szkle”, „Żywe obrazy z roślin”, „EkoStolarka i upcyckling” oraz „Nadaj rzeczom drugie życie”. Warto również uczestniczyć w pokazie prawidłowego cięcia drzew i krzewów owocowych oraz „Zaproś zioła do swojej kuchni”. Dodatkowo ciekawą propozycją będzie możliwość zasięgnięcia porady z zasad aranżacji tarasów przydomowych i balkonów oraz skorzystania z indywidualnych konsultacji i wspólnych zakupów z architektem krajobrazu — wyjaśnia Urszula Anculewicz.

Rośliny, dobre jadło i pokazy zwierząt


Wiosenna odsłona targów to miejsce dla każdego i pewność stałych elementów imprezy, które przyciągają od dziesięciu lat odwiedzających olsztyńską imprezę. W tegorocznej ofercie znajdzie się prezentacja szerokiej gamy roślin i artykułów szkółkarskich, maszyn i urządzeń do prac ogrodowych oraz zabudowy, wyposażenia i aranżacji przestrzeni. Nie zabraknie bogatego asortymentu rozsad warzyw i ziół, jak również nawozów i środków ochrony roślin chętnie kupowanych przez działkowców i właścicieli przydomowych ogródków i amatorów hodowli balkonowych.

Prezentowane również będę instalacje wykorzystujące odnawialne źródła do produkcji energii cieplnej i elektrycznej. Tradycyjnie nie zabraknie twórców rękodzieła i sztuki ludowej, których pracę będzie można podziwiać podczas pokazu rzeźbiarstwa.

— Na miłośników swojskiego jedzenie i smacznej kuchni regionalnej czekać będą domowe wędliny, świeżo wypieczony chleb, smalec ze skwarkami, pyszne sery i regionalne trunki a wszystko przygotowane według tradycyjnych receptur. Dla najmłodszych przygotowujemy pełną atrakcji i niespodzianek wioskę dziecięcą, w tym roku rozszerzoną o warsztaty młodego programisty. Miłośników zwierząt zapraszamy na pokaz ogierów kryjących, który odbędzie się w sobotę oraz prezentację zwierząt futerkowych, ptactwa ozdobnego i gołębi rasowych — wyjaśnia Urszula Anculewicz.

Doradzą, pomogą, wytłumaczą


Podobnie jak w latach ubiegłych podczas targów będzie można skorzystać ze specjalistycznego poradnictwa. Radą i pomocą będą służyli przedstawiciele instytucji i organizacji otoczenia rolnictwa, na czele z WMODR, którzy doradzą z zakresu możliwości wsparcia rolnictwa i obszarów wiejskich ze środków krajowych i unijnych, w tym wypełniania e-wniosków o dopłaty bezpośrednie, nowoczesnych technologii produkcji roślinnej i zwierzęcej, ekonomiki i rachunkowości oraz wiejskiego gospodarstwa domowego i agroturystyki. Stoisko doradcze wspomagać będą reprezentanci Sieci innowacji na rzecz rolnictwa i obszarów wiejskich (SIR).

— Jesteśmy przekonani, że nasze starania zapewnią świetną zabawę w sielskiej atmosferze. Zapraszamy już dzisiaj do odwiedzenia targów 21 i 22 kwietnia już od godziny 9:00 życząc wielu wrażeń, satysfakcji i udanych zakupów — zaprasza Urszula Anculewicz, komisarz targów.
Po więcej informacji organizatorzy zapraszają na fanpage Ośrodka http://www.facebook.com/wmodr.olsztyn/.

Artykuł ukazał się w miesięczniku "Rolnicze ABC" nr 4 (331) kwiecień 2018

Polub nas na Facebooku:

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB