Niedziela, 26 maja 2024

Pronar to polska firma wyznaczająca światowe standardy

2017-08-29 09:04:17 (ost. akt: 2017-08-29 09:12:51)
Co druga przyczepa rolnicza rejestrowana w Polsce pochodzi z zakładów produkcyjnych Pronar

Co druga przyczepa rolnicza rejestrowana w Polsce pochodzi z zakładów produkcyjnych Pronar

Autor zdjęcia: Pronar

Podziel się:

Siedem nowoczesnych fabryk, w których na powierzchni 80 boisk piłkarskich powstają codziennie tysiące części z blisko 600 ton stali przetworzone rękami ponad 2 tysięcy pracowników. Tak w skrócie opisać można firmę Pronar — największego polskiego producenta sprzętu rolniczego, komunalnego i recyklingowego, który w ciągu 30 lat działalności wypracował pozycję lidera na światowym rynku.

Co druga przyczepa rolnicza rejestrowana w Polsce pochodzi z fabryk produkcyjnych Pronar. Od początku istnienia, czyli od roku 1988, właściciele mieli pomysł na biznes. Zależało im przede wszystkim na wdrożeniu różnorodnych profili działalności tak, aby w jak najlepszy i możliwie najszerszy sposób móc towarzyszyć rolnikom w ich codziennej pracy.

Produkty eksportuje do ponad 60 krajów


Przez lata zaangażowanie, innowacyjność, nowoczesność i najwyższa jakość sprawiły, że maszyny i urządzenia z Narwi konkurują na międzynarodowych rynkach i z sukcesem je zdobywają. Firma posiada sieć dealerską we wszystkich krajach Unii Europejskiej, Skandynawii, czy nawet Rosji. Swoje produkty eksportuje do ponad 60 krajów, m.in. na kontynent afrykański, do obu Ameryk czy Nowej Zelandii. Przy tym wszystkim, przedsiębiorstwo pamięta o swoich korzeniach.

— Pronar to w 100 proc. polska firma. To daje nam pełną kontrolę nad każdą częścią, każdą śrubką i każdą maszyną produkowaną w naszych fabrykach. Zależy nam na wysokiej jakości i gwarancji, bo tylko w ten sposób możemy być dla rolnika dobrymi partnerami — mówi Sergiusz Martyniuk prezes firmy Pronar.

Własne Centrum Badawczo-Rozwojowe


Dziś, po 30 latach działalności, Pronar jest niekwestionowanym liderem w produkcji oraz sprzedaży maszyn i urządzeń dla rolnictwa, techniki komunalnej i recyklingowej z blisko 50-procentowym udziałem w polskim rynku. Jest też liczącym się w świecie producentem kół do maszyn rolniczych i komunalnych, elementów pneumatyki i hydrauliki siłowej, układów jezdnych, a także profili stalowych i elementów z tworzyw sztucznych.

Firma ma 7 nowoczesnych fabryk, m.in. w Narwi, Siemiatyczach, Narewce, Hajnówce. Tam, na zaawansowanych technologicznie linach produkcyjnych, powstają innowacyjne maszyny najwyższej jakości.

Pronar jednocześnie zalicza się do grona największych pracodawców w województwie podlaskim — w zakładach pracuje ponad 2000 ludzi, począwszy od pracowników produkcji, aż po wysoko wykwalifikowaną kadrę konstruktorską, inżynierską, menadżerską. O tym, że firma mimo przyprawiającej o zawrót głowy ilości produkowanego sprzętu, stale dba o jakość i doskonalenie, świadczy fakt, że niedawno Pronar otworzył własne Centrum Badawczo-Rozwojowe, w którym testowane są wszystkie produkty. Dzięki temu klienci mogą mieć gwarancję bezpieczeństwa i bezawaryjności i wysokiej jakości zakupionych maszyn i części. Tylko w ubiegłym roku firma zdobyła prestiżowe nagrody Inwestora i Exportera Roku, a także Złote Medale Międzynarodowych Targów Poznańskich i wiele innych.

— Ale to nie o nagrody i laury nam chodzi. One są tylko miłym dodatkiem do naszej codziennej działalności — dodaje Edyta Dworzańczyk z firmy Pronar. — Chodzi nam o to, by stale się rozwijać. Bo zdajemy sobie sprawę, bazując na 30-letnim doświadczeniu, że wraz z rozwojem polskich producentów sprzętu rolniczego, rozwijają się polscy rolnicy.

Kamil Mróz


Polub nas na Facebooku:

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB