Czwartek, 24 czerwca 2021

XVII Mazowieckie Dni Rolnictwa

2017-06-07 08:57:29 (ost. akt: 2017-06-07 09:07:57)
Na terenie targów, na powierzchni 3 hektarów dla zwiedzających zostanie udostępniona wystawa maszyn, sprzętu i urządzeń rolniczych oraz oczywiście wystawa zwierząt

Na terenie targów, na powierzchni 3 hektarów dla zwiedzających zostanie udostępniona wystawa maszyn, sprzętu i urządzeń rolniczych oraz oczywiście wystawa zwierząt

Autor zdjęcia: Archiwum

Podziel się:

Poświętne koło Płońska po raz kolejny stanie się mazowiecką stolicą rolnictwa. Przez dwa dni — 10 i 11 czerwca podczas Mazowieckich Dni Rolnictwa i toczącej się równolegle Mazowieckiej Wystawie Zwierząt Hodowlanych na odwiedzających czeka moc atrakcji.

Przez dwa czerwcowe dni wszystkie mazowieckie drogi prowadzą rolników do ośrodka na Poświętnem, który otwiera przed nimi możliwości nawiązania kontaktów, podpisania kontraktów, zapoznania się z najnowszymi nurtami technologicznymi oraz pogłębienia wiedzy rolniczej. Zainteresowani rolnicy mają możliwość znalezienia tu odpowiedzi na pytania dotyczące technologii produkcji rolnej, ogrodnictwa, ekonomiki rolnictwa i sposobów pozyskiwania funduszy unijnych.

Wystawy, prezentacje i konsultacje


Mazowieckie Dni Rolnictwa to przedsięwzięcie zakrojone na ogromną skalę. Największa na Mazowszu wystawa rolnicza organizowana jest pod patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Wojewody Mazowieckiego, Marszałka Województwa Mazowieckiego. Uczestnicy wydarzenia, jak zapewniają organizatorzy, mogą spodziewać się, podobnie jak w latach ubiegłych, wielu atrakcji i interesujących wydarzeń. Na powierzchni 3 hektarów dla zwiedzających zostanie udostępniona wystawa maszyn, sprzętu i urządzeń rolniczych oraz oczywiście wystawa zwierząt. Hodowcy zaprezentują hodowlane okazy w grupach: bydło mleczne i klacze. Najlepsze zwierzęta zostaną nagrodzone tytułami czempionów w poszczególnych kategoriach.


Można będzie się zapoznać z najnowszą ofertą w zakresie hodowli i nasiennictwa, chemii rolnej, produkcji pasz, preparatów weterynaryjnych, oferują przetwory branży rolno-spożywczej. — Bogatą ofertę przedstawiają przedsiębiorcy zajmujący się budownictwem, ogrodnictwem, pszczelarstwem, ochroną środowiska. Do korzystania ze swoich usług zachęcają wydawnictwa rolnicze, firmy ubezpieczeniowe i doradcze. Wystawie towarzyszy kiermasz ogrodniczy oraz stoiska potwierdzające różnorodność dziedzictwa kulturowego polskiej wsi — informują organizatorzy.

Nowoczesne uprawy i kramy z pysznościami


Targi w Poświętnem to również prezentacja kilkuset gatunków roślin. Na poletkach doświadczalnych zaprezentowanych zostanie ok 300 odmian roślin uprawnych. Rolnicy będą mieli możliwość przyjrzeć się uprawom z bliska. Targi na Poświętnem to również to miejsce dla smakoszy, miłośników roślin ozdobnych oraz krzewów, czy też produktów rzemiosła ludowego. Można będzie, jak co roku, nabyć tradycyjne wyroby. Miody, wędliny, przetwory — stoiska z tego typu asortymentem zawsze cieszą się dużym powodzeniem. Wystawie w Poświętnem towarzyszy także wiele konkursów i atrakcji. Do rodziców z dziećmi kierowany jest Turniej Ekologiczny, którego celem jest propagowanie m.in.: wiedzy o przyrodzie, ekologii czy leśnictwie. Organizator wydarzenia Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego Oddział Poświętne w Płońsku zaprasza wszystkich na kolejną już edycję największej na Mazowszu wystawy rolniczej.


XVIII MAZOWIECKIE DNI ROLNICTWA, w programie:

— wystawa ciągników, maszyn, urządzeń i środków do produkcji rolnej,
— prezentacja nowych środków do produkcji zwierzęcej,
— kiermasz wydawnictw MODR,
— indywidualne doradztwo fachowe,
— prezentacja dziedzictwa kulinarnego i kulturowego wsi mazowieckiej,
— Mazowiecka Wystawa Zwierząt Hodowlanych (klacze, bydło,),
— XXII Amatorskie Zawody w Powożeniu Zaprzęgami Konnymi,
— VII Turniej Ekologiczny,
— konkurs „Najciekawsze Stoisko”,
— kiermasz kwiatów, roślin ozdobnych, drzewek i krzewów owocowych.
— na poletkach doświadczalnych prezentacja nowych odmian roślin uprawnych, nowoczesnych technologii upraw, działania środków ochrony roślin i nawozów.

Monika Piskorz
m.piskorz@kuriermlawski.pl

Artykuł ukazał się w miesięczniku "Rolnicze ABC" nr 6 (321) czerwiec 2017 r

Polub nas na Facebooku:

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB