Wtorek, 25 stycznia 2022

Ogólnopolska impreza sportowa dla szkół i przedszkoli

2017-04-21 23:32:37 (ost. akt: 2017-05-19 09:13:03)
Tegoroczna impreza sportowa „Jem owoce, piję mleko – w życiu zajdę daleko” będzie wydarzeniem ogólnopolskim

Tegoroczna impreza sportowa „Jem owoce, piję mleko – w życiu zajdę daleko” będzie wydarzeniem ogólnopolskim

Autor zdjęcia: Beata Szymańska

Podziel się:

„Mleko w szkole”, „Owoce i warzywa w szkole” to hasła, które od wielu lat funkcjonują już w naszym otoczeniu i każdy mały i duży, mniej więcej wie o co chodzi. Wie, że w szkole jest mleko, że dostaje się marchewki, rzodkiewki, jabłka, gruszki, borówki amerykańskie, czy też inne smakołyki.

Już w maju będziemy mogli uczestniczyć w wydarzeniu, które łączy powyższe dwa programy. Tegoroczna impreza sportowa „Jem owoce, piję mleko – w życiu zajdę daleko” to już VI edycja, ale w tym roku będzie to wydarzenie ogólnopolskie. Skąd ten pomysł? Dariusz Wasiela, dyrektor OT ARR w Olsztynie wyjaśnił, że nie mogło być inaczej ze względu na duże zainteresowanie szkół spoza naszego województwa. Wiele było telefonów z zapytaniami, dlaczego dzieciaki z innych województw nie mogą uczestniczyć w tej zdrowej, smacznej rywalizacji, najwięcej zapytań było z Mazowsza.

Przypomnijmy, że ta sportowa rywalizacja organizowana jest już od 2012 r. Została doceniona przez Komisję Europejską i umieszczona w „Katalogu najlepszych praktyk w dziedzinie komunikacji – dobre przykłady projektów złożonych w latach 2012 - 2013”. Patronat honorowy nad imprezą jak co roku objął wojewoda warmińsko – mazurski.

Porozumienie podpisane


Organizatorzy przedsięwzięcia podpisali w Olsztynie porozumienie. W gronie organizatorów są min:

— Oddział Terenowy Agencji Rynku Rolnego w Olsztynie,
— Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 3 w Olsztynie,
— Przedszkole Miejskie nr 5 w Olsztynie,
— Stowarzyszenie Na Rzecz Edukacji Dzieci i Rozwoju Obszarów Wiejskich WROTA w Lamkowie.
Dariusz Wasiela na spotkaniu w Olsztynie oznajmił, że po raz pierwszy w imprezie będzie uczestniczył Warmińsko - Mazurski Ośrodek Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Olsztynie. Podczas spotkania ośrodek reprezentowała Małgorzata Wąsik – Micińska, zastępca dyrektora WMODR. Prowadzący podkreślił również, że ich współpraca nie skończy się na jednych zawodach sportowych, ponieważ WMODR od tego roku wchodzi we wszystkie imprezy organizowane przez ARR. Mówimy wspólnie, jednym głosem – zaznaczył Dariusz Wasiela. Nie sposób, nie zauważyć, że wszystkie instytucje, które wspierają sektor rolny również biorą udział w tym wydarzeniu.

Kiedy, gdzie i dla kogo?


Zmagania sportowe rozpoczną się 26 maja 2017 r. o godz. 9.00 w obiekcie sportowym Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 3 w Olsztynie przy ul.Wańkowicza 1

Dzieci startować będą w drużynach 5 osobowych w dwóch kategoriach wiekowych:

a) Przedszkolaki – dzieci w wieku 5-6 lat – dzieci z przedszkoli oraz klas „0” szkół podstawowych

b) Uczniaki – dzieci z klas I-III szkół podstawowych – do 10 lat

c) w Konkursie „Linowy Siłacz” – do 11 lat.( uczniowie kl.IV szkół podstawowych)

Nie należy zwlekać ze zgłoszeniem swojej drużyny, ponieważ zgodnie z regulaminem na starcie może stanąć 50 drużyn tj. 300 zawodników. Drużyny mogą zgłaszać swój udział do 19 maja. Do 15 maja zgłosiły się już 43 drużyny. Walka toczyła się będzie o puchar Prezesa Agencji Rynku Rolnego. Każde dziecko, które weźmie udział w konkurencjach sportowych otrzyma nagrodę. Każda drużyna zgodnie z Regulaminem imprezy składa się z 3 dziewczynek i 2 chłopców.

Już same nazwy konkurencji zachęcają do startu i wspólnej zabawy. W programie: „Sztafeta ogórkowa”, „Kelnerzy", „Unihokej jabłkowy”, „Toczenie jabłek”, „Lody owocowo-warzywne”.

Poza tym czekają inne atrakcje m.in. gotowanie z mistrzem, dziecięcy teatr konny, jazda konna, gokarty, ul demonstracyjny z żywymi pszczołami, prezentacja wyposażenia wojskowego, występ orkiestry wojskowej, rajd „traktorem do szkoły”, pokaz motoryzacji z PRL. Będzie można również skorzystać z porad dietetyka, który z pewnością wskaże właściwą drogę do zdrowego stylu odżywiania. Podczas imprezy dzieci otrzymają gorący posiłek- gulasz i pierogi oraz owoce i soki owocowe.

Do wygrania również atrakcyjne nagrody rzeczowe m.in. rejsy statkiem Żeglugi Ostródzko-Elbląskiej, miejsce na kolonii w kraju, vouchery do szkółki piłkarskiej i parków rozrywki.

Organizatorzy serdecznie zapraszają do wspólnej zabawy i zdrowej rywalizacji. Najważniejsze jest to, że podczas takich spotkań kształtujemy wśród dzieci i młodzieży dobre nawyki żywieniowe poprzez promowanie spożycia mleka i przetworów mlecznych, poprzez jedzenie owoców i warzyw oraz picie zdrowych soków warzywno-owocowych. A co ciekawe, podczas licznych spotkań dla dzieci i młodzieży organizowanych przez ARR, okazało się, że rzodkiewkę, kalarepę, czy marchewkę można zjeść mimo tego, że nie są polane czekoladą.

Kiedy: 26 maja 2017 r. o godz. 9.00
Gdzie: Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 3 w Olsztynie przy ul.Wańkowicza 1

mkr
Źródło: ARRPolub nas na Facebooku:

Komentarze (8) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. icek #2229543 | 37.47.*.* 24 kwi 2017 08:58

  Mleko z biedronki okraszone proszkiem, owoce i warzywa świeżutkie z zachodu pomalowane emalią, żyć dzieci i nie umierać.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. oj oj #2229114 | 83.9.*.* 23 kwi 2017 18:07

  Ale żeś się wysilił poprzedniku ....

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Nauczyciel #2228218 | 83.6.*.* 22 kwi 2017 15:37

  Powiem wam że szkoły chętnie biorą udział w takich imprezach i my jesteśmy jak najbardziej za taką formą promocji zdrowia

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Ktos #2228213 | 83.6.*.* 22 kwi 2017 15:34

  Dobrze, że starają się coś robić żeby promować warzywa i owoce przynajmniej cus robią i kasę na to zdobywają z UE

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. zjedz #2228110 | 89.229.*.* 22 kwi 2017 13:03

   śliwki popij mlekiem i zajdziesz daleko...hi hi hi niedowiarkom radzę spróbować.

   Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (8)