Czwartek, 24 czerwca 2021

Trzeba rejestrować nawet jedną świnię

2016-03-14 12:00:00 (ost. akt: 2016-03-10 14:17:29)
Zarówno zbywający, jak i nabywca fakt przemieszczenia nawet jednej sztuki muszą zgłosić w powiatowym biurze ARiMR maksymalnie w ciągu 30 dni od jego zaistnienia

Zarówno zbywający, jak i nabywca fakt przemieszczenia nawet jednej sztuki muszą zgłosić w powiatowym biurze ARiMR maksymalnie w ciągu 30 dni od jego zaistnienia

Autor zdjęcia: Anna Uranowska

Podziel się:

Od poniedziałku 25 lutego obowiązują nowe przepisy regulujące zgłaszanie przemieszczeń trzody chlewnej. Zgodnie z nimi siedzibę stada rejestrować w biurze powiatowym Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa muszą także rolnicy hodujący na własne potrzeby tylko jedną świnię.

Jak podaje Departament Rejestracji Zwierząt Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, kolejne zmiany dotyczą samego przemieszczania świni. Zarówno jej dotychczasowy posiadacz (zbywający), jak i nowy (nabywający) fakt przemieszczenia muszą zgłosić w powiatowym biurze agencji maksymalnie w ciągu 30 dni od jego zaistnienia (standardowo należy wówczas podać numery obu siedzib stad). Formalności tej trzeba dopełnić na odpowiednim druku, jednak niekoniecznie osobiście. Równie dobrze przemieszczenie można zgłosić listownie lub przez internet (po założeniu konta użytkownika i otrzymaniu hasła dostępu).

Podstawą prawną wprowadzenia nowych przepisów jest decyzja wykonawcza Komisji (UE)2016/260 z dnia 23.02.2016 r. zmieniająca decyzję 2006/80/WE w odniesieniu do Polski, uchylająca odstępstwo przewidziane w art. 3 ust. 2 dyrektywy 92/102/EWG w odniesieniu do gospodarstw hodujących jedną świnię.

Opracował Krzysztof Napierski

Polub nas na Facebooku:

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Adameq #1998251 | 89.64.*.* 23 maj 2016 15:37

    Chociaż generalnie nie jestem fanem mocnej kontroli, to uważam, że to jest okej - może być łatwiej monitorować jakość, co jest mi na rękę, bo zawsze o nią mocno dbam. Zresztą jak zwracają Ci część kasy za praktycznie wszysktie dodatki, które kupujesz jak w klubie superhodowcy, nie jest to wcale trudne.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz