środa, 12 maja 2021

Które ubezpieczenie na życie będzie najlepsze dla rolnika?

2020-10-22 12:00:00 (ost. akt: 2020-10-21 01:39:41) Artykuł sponsorowany

Podziel się:

Ilość ofert polis na życie na rynku ubezpieczeniowym jest naprawdę spora. Rolnik, który decyduje się na zakup ubezpieczenia powinien zdawać sobie sprawę z tego, że przed nim niełatwa decyzja. Rodzaje ubezpieczeń mogą zapewnić bardzo różne możliwości.

Skąd zatem mieć pewność, że wybrana oferta jest dla nas odpowiednia? Jakie ubezpieczenie wybrać i gdzie znaleźć najbardziej korzystną ofertę? W podjęciu decyzji może pomóc nam internet i skorzystanie z porównywarki na https://rankomat.pl, gdzie przy okazji znajdziemy wiele wskazówek dotyczących poszczególnych rozwiązań.

Co może nam zapewnić polisa na życie?
Możliwości w zakresie ubezpieczenia na życie mamy naprawdę wiele. Wybór dotyczy nie tylko wysokości sumy ubezpieczenia, zakresu ochrony, czy czasu trwania umowy, ale również samego rodzaju ubezpieczenia. Do wyboru mamy:
• polisę indywidualną,
• polisę grupową,
• polisę oszczędnościową,
• polisę inwestycyjną.
Polisa indywidualna to produkt, który wybieramy samodzielnie i sami również decydujemy o wysokości sumy ubezpieczenia, zakresie ochrony, częstotliwości płacenia składki, ilości osób, które chcemy ubezpieczyć czy czasie trwania umowy. Możemy modyfikować umowę tak, by maksymalnie odpowiadała naszym potrzebom. Możemy zatem wybrać ochronę od wypadków lub poważnego zachorowania, jeśli wyłącznie taka ochrona nas najbardziej interesuje, jak również możemy wybrać kilka umów dodatkowych, które zapewnią nam maksymalną ochronę.
Z powyższych możliwości dla rolników najmniej dostępną jest polisa grupowa, jednak nie brak umowy o pracę nie wyklucza całkowicie możliwości zakupu takiej ochrony. Polisę grupową można nabyć również w banku czy w salonie operatora sieci komórkowej.
Rolnik może również oszczędzać posiadając ubezpieczenie na życie. Opłacane składki mogą częściowo być odkładane na koncie ubezpieczeniowym, a w określonym momencie zostają wypłacane. Jest to świetne rozwiązanie dla osób planujących np. swoją emeryturę. Większy zastrzyk gotówki może pomóc na wiele sposobów.
Rolnicy mogą również z pomocą polisy na życie inwestować swoje środki. Liczy się to oczywiście z pewnym ryzykiem, ponieważ część składki jest kierowana na fundusze inwestycyjne, natomiast możemy na takim rozwiązaniu sporo zyskać.

Gdzie znaleźć najlepszą polisę?
Zanim zdecydujemy się na konkretną ofertę, powinniśmy mieć świadomość tego, gdzie szukać najlepszej oferty ubezpieczeniowej.
Korzystajmy przede wszystkim ze sprawdzonych źródeł i unikajmy strony konkretnego towarzystwa ubezpieczeniowego, które nie poda nam obiektywnej oceny swoich produktów. W takim miejscu oferta przedstawiona zostanie wyłącznie w korzystnym świetle.
Najlepszym rozwiązaniem są strony, które w całości poświęcone są tematyce ubezpieczeniowej, gdzie skorzystać możemy z narzędzi typu https://rankomat.pl/ubezpieczenia-na-zycie/kalkulator, które ułatwią nam wybór odpowiedniej oferty. Tam znaleźć również możemy aktualne rankingi ubezpieczeniowe, dzięki czemu poznamy konkurencyjne oferty.
Przy szukaniu polisy pomóc nam może również porównywarka ubezpieczeniowa. Wystarczy, że wypełnimy krótki formularz, a na podstawie udzielonych odpowiedzi zostanie przygotowana specjalnie dopasowana oferta. Dzięki temu zarówno dotrzemy do najciekawszych ofert, jak również zaoszczędzimy swój cenny czas oraz pieniądze.

Na co zwrócić uwagę w ubezpieczeniu przed zawarciem umowy?
Zanim podpiszemy umowę – sprawdźmy dokładnie treść dokumentu OWU (Ogólne Warunki Ubezpieczenia). Zapoznanie się z treścią tego dokumentu pozwoli uniknąć nam zbyt pochopnej decyzji o zakupie.
Sprawdźmy przede wszystkim czy zgadzają się wszystkie najważniejsze dla nas kwestie jak np. wysokość sumy ubezpieczenia czy zakres ochrony. Następnie zwróćmy uwagę na to, jak długi czas karencji dotyczy poszczególnych zdarzeń polisowych.
Ważnym punktem do sprawdzenia jest również zapis o wyłączeniach odpowiedzialności. Jest to punkt, który określa okoliczności zdarzeń polisowych, w których ubezpieczyciel może nie wypłacić nam należnego świadczenia. Dzieje się tak np. w sytuacji, gdy do wypadku i uszczerbku na zdrowiu dojdzie wskutek prowadzenia samochodu pod wpływem alkoholu.
Przed podpisaniem umowy powinniśmy również dokładnie wiedzieć, jak należy zgłosić ubezpieczycielowi roszczenie. W sytuacji, gdy dojdzie do zdarzenia polisowego czyli np. pobytu w szpitalu lub poważnego zachorowania, możemy nie mieć głowy do wnikliwego czytania umowy, warto zatem mieć tę wiedzę już wcześniej.

Polub nas na Facebooku:

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB