środa, 21 kwietnia 2021

W Ukcie zawaliła się obora. Zginęło 11 sztuk bydła

2019-07-04 16:20:45 (ost. akt: 2019-07-04 16:23:36)

Podziel się:

Po przejściu gwałtownej burzy zawaliła się obora w Ukcie. W budynku znajdowały się zwierzęta. Ucierpiało 11 sztuk bydła, z czego 5 zginęło na miejscu.

Blisko 5 godzin trwała akcja strażaków w Ukcie, po tym jak zawaliła się ściana obory na terenie jednego z gospodarstw rolnych. Do zdarzenia doszło w wyniku podmycia fundamentów. 14 czerwca nad miejscowością przeszła gwałtowna burza, której towarzyszył silny wiatr i ulewny deszcz. Jej skutki okazały się katastrofalne, bo w budynku znajdowały się zwierzęta.
— Ucierpiało 11 sztuk bydła, z czego 5 zginęło na miejscu, a 6 odniosło obrażenia na tyle poważne, że będący na miejscu weterynarz przeznaczył je do uboju. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, zabezpieczeniu dachu budynku poprzez podstemplowanie elementów nośnych poszycia oraz uwolnieniu zwierząt spod gruzowiska przy pomocy narzędzi hydraulicznych, poduszek pneumatycznych oraz pilarki do stali i betonu — poinformował st. kpt. Grzegorz Kuliś, oficer prasowy KP PSP w Piszu.
Na miejsce zdarzenia przybył przedstawiciel Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Piszu, który zalecił częściową rozbiórkę budynku. W działaniach udział brało 5 zastępów straży pożarnej w sile 17 ratowników.
Beata Smaka


Polub nas na Facebooku:

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB